Смертельна тиснява в натовпі на Хелловін: кажуть очевидці

20

Вузькі провулки Сеульського району Ітхевон не могли вмістити тисячі святкуючих, а влада не підготувала план взаємодії з натовпом.

Південна Корея: ті, хто вижив, згадують смертельну тисняву в натовпі на Хелловін

Смертельна тиснява в натовпі на Хелловін привела трагічну загибель людей у ​​Південній Кореї. У понеділок кількість загиблих у Сеулі зросла до 154 людей. Родичі загиблих приходять до тями, а ті, що вижили, все ще шоковані тим, що були на порозі смерті.

Прем’єр-міністр Південної Кореї Хан Дак Су у понеділок пообіцяв, що уряд проведе ретельне розслідування причин трагедії.

Смертельна тиснява в натовпі на Хелловін та нульовий контроль

У суботу ввечері натовпи людей стікалися в популярний район Ітхевон, одне з найпопулярніших нічних місць Сеула, щоб відсвяткувати перший Хелловін після зняття обмежень на поширення коронавірусу.

На думку представників екстрених служб, на святкування до району прийшло до 100 000 осіб, а вузькі провулки поступово переповнювалися людьми.

Ентоні Спет, старший редактор сеульської газети JoongAng Daily, був у місті на святі і сказав DW, що, незважаючи на величезну кількість людей, «контроль над натовпом був нульовим».

Ітхевон, Сеул, 29 жовтня 2022 року.  Фото: 한국어: 열린공감 TV/commons.wikimedia.org

«Деякий час я був просто в натовпі. Приблизно за 20 хвилин після того, як мені вдалося вибратися, загинули перші люди», – сказав він.

Раніше ввечері Спет зустрівся з другом і намагався потрапити до улюбленого бару в районі «Трьох алей» — популярному місці з безліччю барів, ресторанів та нічних клубів.

У статті, яку він написав для газети JoongAng Daily, 66-річний Спет сказав, що він був «близький до панічного нападу», намагаючись вибратися з натовпу, і вже боявся того, що станеться.

Досягши вершини вузького провулка, що спускається до головної вулиці і проходить між високими стінами готелю Hamilton і рядом будівель, Спет відчув, що його ноги втрачають опору, оскільки на нього наринув натовп. Жінки, що знаходяться поряд з ним, почали плакати.

Читайте також:  Ізраїль атакував цілі у секторі Газа

Спету та його другові вдалося вибратися з натовпу та повернутися на головну дорогу.

Не усвідомлюючи масштабів трагедії, що розвертається, вони випили трохи спиртного біля цілодобового магазину.

Тільки пізніше, коли редактор повернувся до центру Ітхевона, він побачив низку машин швидкої допомоги, які намагалися дістатися до постраждалих.

Смертельна тиснява в натовпі на Хелловін: «Я міг померти»

Даніель, вчитель-емігрант зі США, який не бажає називати своє прізвище, розповів, що прогулянки Ітхевоном на Хелловін для нього «традиція», але цього року все було інакше.

«На самому початку я намагався уникнути натиску натовпу, що насувається на мене, і пішов в інший бік. Але нічого не вийшло, переді мною незабаром виросла буквально стіна з інших людей», – сказав він, додавши, що врешті-решт йому вдалося знайти вихід.

Через кілька хвилин після того, як я вийшов з провулка, почалася тиснява. Але музика грала настільки голосно, що я просто не розумів, що саме відбувається», – сказав він.

Вийшовши на деяку відстань, він дізнався про те, що трапилося, поки не повернувся на головну вулицю Ітхевона приблизно через дві години і не побачив низку машин швидкої допомоги.

Його першим припущенням було, що сталася бійка або хтось надто багато випив, доки він не почав отримувати текстові повідомлення з питаннями, чи він у безпеці. Масштаби трагедії Даніель усвідомив лише наступного дня.

“Це сюрреалістично”, – сказав він. «Я міг загинути. Люди, що стояли за мною в натовпі, мабуть, загинули. Я не можу описати, що відчуваю, але сьогодні я плакав уже п’ять разів».

Смертельна тиснява в натовпі на Хелловін: масштаби трагедії

За повідомленнями ЗМІ Південної Кореї, у спортивних залах було створено центри екстреної допомоги, де лежать загиблі, щоб їхні родичі могли їх упізнати та забрати.

Читайте також:  Саміт з процентних ставок у США вже близький

У редакційній статті, опублікованій у понеділок у газеті JoongAng Daily, йдеться, що катастрофи «можна було б уникнути, якби поліція та пожежні служби наперед ретельно підготувалися до можливих сценаріїв».

Газета також закликала національні та місцеві органи влади «знайти ефективні рішення для запобігання подібним лихам».

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль відвідав місце трагедії та оголосив тижневу жалобу по всій країні.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль відвідав місце трагедії та оголосив тижневу жалобу по всій країні.  Фото: Belish/shutterstock.com

“Це справді жахливо”, – сказав Юн у своєму зверненні зі свого кабінету в неділю.

«Як у президента, який несе відповідальність за життя та безпеку людей, моє серце сумує, і я намагаюся впоратися зі своїм горем».

Він додав, що його адміністрація «приділить першочергову увагу» з’ясуванню того, як саме сталася трагедія, і вживе заходів, щоб таке ніколи не повторилося.

Журналіст Спет сказав, що він скептично ставиться до того, що цей інцидент призведе до будь-яких інституційних змін.

“У цій країні подібні трагедії відбуваються регулярно”, – сказав він, згадавши трагедію з поромом Sewol у квітні 2014 року, під час якої 299 людей загинули, коли судно затонуло біля острова Чеджу. Переважна більшість жертв були дітьми, які вирушили на шкільну екскурсію.

«Одразу після катастрофи, колишній президент Пак Кин Хе заявила, що хоче зробити все, щоб безпека в корейському суспільстві була на першому місці, але я думаю, що це набагато легше сказати, ніж зробити», – сказав він.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я