Шольц у гумових чоботях під час повені

14
Шольц

Напередодні Нового року він був у Вердені на річці Аллер, зараз – у Зангерхаузені на річці Гельмі: на початку року федеральний канцлер думає про повені. Він висловлює подяку та вдячність численним помічникам.

Канцлер у кризовому регіоні – Шольц у гумових чоботях під час повені – невдоволення мешканців

Олаф Шольц носить черевики. Коли канцлер прибуває на свій другий візит до місць повеней, його взуття може бути ознакою того, що ситуація в останні дні стала ще гіршою – у Вердені на річці Аллер під Бременом він ще напередодні Нового року пересувався без чобіт. Шольца мало цікавить проблема чобіт, і він не хоче її коментувати, коли в четвер серйозно розглядатиме ситуацію на Гельмі в селі Обереблінген у Саксонії-Анхальт.

Коли канцлер приземлився у Зангерхаузен на вертольоті з Берліна було похмуро і дощово – як це часто буває останніми днями. Невелика річка Гельме, ширина якої зазвичай становить лише два метри, багато разів виходила з берегів.

Шольцю, міністру навколишнього середовища Штеффі Лемке («зелені») та голові міністерства Райнеру Хазелоффу (ХДС) показують дамбу, яка загрожує прорватися, і насамперед вони слухають та запитують. Наприклад, вони хочуть знати, чи достатньо на складі мішків із піском.

Тижня повеней у Німеччині

Це питання хвилює людей і в інших регіонах Німеччини, які вже майже два тижні страждають від повеней. У Нижній Саксонії тривалі дощі останніх днів призвели до нового підйому рівня води, особливо у водозбірних басейнах рік Хюнте у Бремена та Хазе в Емсланді. У деяких місцях жителі досі не можуть повернутись до своїх будинків.

У Баварії ситуація погіршилася, особливо на півночі, у франконських областях та деяких районах Верхнього Пфальця. Деякі річки у землі Рейнланд-Пфальц також значно повноводніші. У землі Північний Рейн-Вестфалія представник міністерства довкілля повідомив, що за 24 години випало до 35 літрів опадів на квадратний метр. Однак рівень води по всій землі ще не досяг розмірів різдвяних повеней.

Читайте також:  Серйозні розбіжності у переговорах щодо стелі держборгу

В інших федеральних землях ситуація принаймні не погіршилася: наприклад, у Гессені, де, як і раніше, страждають річки Фульда, Лан, Едер, Кінціг та їхні притоки. У Саарі рівень води в річках Прімс, Оберер-Бліс і Нід досяг свого піку і продовжує падати.

Не надто доброзичливий прийом для Олафа Шольца

По всій Німеччині розгорнуто десятки тисяч помічників. Канцлер Шольц розмовляє з деякими з них під час свого візиту до Саксонії-Анхальту. Близько 1600 мешканців цієї землі перебувають у стані тривоги з Різдва. «Нам потрібна найкраща координація. Тут ніхто не знає, що роблять інші», – каже один із мешканців. Шольц відчуває невдоволення відразу після прибуття. Чути крики «Повертайтеся назад». Але звучать і слова подяки, особливо професійних помічників.

Канцлер імпонує солідарність на місці. «Цей дух солідарності діятиме і надалі, і ми нікого не залишимо на самоті», – каже Шольц, який тепер знову носить черевики на шнурівці. Він також обіцяє допомогти з подальшим усуненням пошкоджень. «Зрозуміло, що ми можемо зробити це тільки разом, і ми маємо виявити солідарність у Німеччини «.

На місці Лемке зазначає, що у середньостроковій та довгостроковій перспективі муніципалітетам, федеральним землям та федеральному уряду необхідно домовитися про те, як краще підготуватися до подібних подій. «Вода потребує простору, ви можете побачити це поблизу», – каже вона. Йтиметься також про те, «як можна надати допомогу, де вона необхідна, фінансову, а також іншу».

Підлоги мокрі, як губка

Враження, які Шольц збирає на місці в південній Саксонії-Анхальт, просто приголомшливі: затоплені луки і набагато ширша Гельме, якою протікає дренаж із південного Гарца. Земля волога, як губка. Кемпінг біля водоймища Кельбра знаходиться під водою. За останні роки жителі регіону неодноразово стикалися з повенями, але таких сильних та тривалих, як цього разу, не було вже давно, каже адміністратор округу Андре Шредер. Бундесвер буде задіяний із понеділка.

Читайте також:  Крістін Лагард оцінила Ангелу Меркель

За даними місцевої асоціації фермерів, майже кожен фермер у Нижній Саксонії в даний час страждає від повені або пошкодження водою своїх полів. “Кілька сотень тисяч гектарів орних земель і лук затоплено”, – повідомив президент ландволка Хольгер Хенніс німецькому агентству друку. Сотні ферм також постраждали від повені, «але, на щастя, лише деякі з них постраждали настільки сильно, що стайні також постраждали і худобу довелося евакуювати».

Пасовища та луки, ріллі, засіяні зерновими чи ріпаком, а також ділянки з цукровим буряком чи картоплею – фермери побоюються повної втрати врожаю у багатьох районах. Крім того, безперервні дощі значно ускладнюють обробку землі, пояснює Карл-Фрідріх Мейєр, експерт із сільськогосподарських культур з Асоціації фермерів Нижньої Саксонії. За словами Майєра, озимі зернові, тобто рослини, посіяні восени, «задихаються», коли ділянки перебувають під водою близько десяти днів. Для літніх зернових також слід очікувати на 20-відсоткове зниження врожаю.

Дощ перетворюється на сніг

Німецька метеорологічна служба (DWD) попередила про тривалі дощі. При цьому очікується похолодання. «Кількість опадів у постраждалих від повеней районах дедалі більше зменшується і перетворюється на сніг», – заявили у четвер у DWD. Зима повертається, стає все холоднішим і крижанішим. Спочатку вплив мінусових температур на затоплені райони залишалося незрозумілим.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я