Терористична угруповання ІГ взяло на себе відповідальність за теракт в Ірані

24
Іран

Внаслідок двох вибухів в Ірані загинули десятки людей. Теракт посилив і так напружену ситуацію на Близькому Сході. Тепер відповідальність за нього взяло на себе терористичне угруповання ІД.

Вибухи на поминальній службі – Терористичне угруповання ІД взяло на себе відповідальність за теракт в Ірані

Терористичне угруповання «Ісламська держава »(ІГ) взяла на себе відповідальність за руйнівний теракт в іранському місті Керман, внаслідок якого загинуло понад 80 людей. За своїми звичайними пропагандистськими каналами угруповання оголосило, що двоє нападників привели в дію свої вибухові пояси під час вчорашніх жалобних церемоній з нагоди роковин смерті іранського генерала Гассема Солеймані.

В результаті двох потужних вибухів біля могили Солеймані у його рідному місті загинули 84 особи та 284 отримали поранення. Уряд Німеччини та ЄС засудили напад як терористичний акт. Це був смертоносний теракт за всю 45-річну історію Ісламської Республіки. Експерти вже підозрювали, що за нападом стоїть ІД.

Іранські офіційні особи двічі переглядали кількість загиблих у бік зменшення в порівнянні з первісною цифрою 105. Джафар Міадфар, голова рятувальної служби, пояснив плутанину з кількістю жертв жахливим станом деяких тіл.

Рада Безпеки ООН засуджує теракт у Ірані

Рада Безпеки ООН засудила руйнівний теракт в іранському місті Керман, внаслідок якого загинули понад 80 людей, назвавши його «боягузливою терористичною атакою». «Члени Ради Безпеки підтвердили, що тероризм у всіх його формах і проявах є однією з найсерйозніших загроз міжнародному миру та безпеці, – йдеться у спільній заяві найвпливовішого органу ООН. Винні мають бути притягнуті до відповідальності».

ІГ зневажає шиїтів

Понад рік тому ІД уже брало на себе відповідальність за напад на шиїтську святиню в культурному мегаполісі Шираз. Тоді, у жовтні 2022 року, загинуло понад десяток людей. Тоді судова влада публічно стратила двох чоловіків із афганським громадянством, на яких Іран поклав відповідальність за напад.

Читайте також:  42 учні загинули внаслідок нападу на школу в Уганді

ІГ вважає шиїтів, що становлять більшість населення Ірану, відступниками від ісламу і зневажає їх. Шиїти, менша із двох основних гілок ісламу, є державною релігією Ісламської Республіки. Регіональне відділення ІД активно діє у сусідньому Афганістані, де угруповання хоче створити «провінцію» під назвою ІС-Хорасан недалеко від Пакистану.

Державне агентство повідомляє про атаку смертника

До заяви ІД державне агентство Irna з посиланням на неназване джерело повідомило, що один із двох вибухів був зроблений терористом-смертником. Зокрема, це показав аналіз записів із камер відеоспостереження.

Сьогодні в країні з населенням майже 90 мільйонів людей оголошено національну жалобу. Дипломатичні представництва Ірану за кордоном підняли свої прапори на півщогли, включаючи посольство у Берліні.

Похорон загиблих відбудеться завтра на цвинтарі мучеників. Близько двох третин жертв уже впізнано, повідомив губернатор провінції, за даними державного інформаційного агентства Irna.

Керівництво Ірану засудило напад у різких висловлюваннях, але спочатку уникало покладати він провину. Релігійний лідер аятола Алі Хаменеї та президент Ебрахім Раїсі оголосили про рішучу відповідь. Міністр внутрішніх справ Ахмад Вахіді опублікував результати первісного розслідування, проведеного після відвідин місць терактів. Серед іншого було вивчено останки двох вибухових пристроїв, які були приведені в дію з різницею в 20 хвилин.

Керман – батьківщина Солеймані, колишнього командувача іноземних підрозділів іранських Стражів революції (КСІР). США вбили його внаслідок атаки безпілотника в Іраку 3 січня 2020 року. Прихильники уряду шанують його як мученика. Вибухи прогриміли в той момент, коли юрби людей здійснювали паломництво вулицями провінційної столиці до могили Солеймані.

Теракт стався на тлі небезпечної напруженості на Близькому Сході: Заклятий ворог Ірану Ізраїль воює з ХАМАС у секторі Газа і протистоїть воєнізованим формуванням, що підтримуються Іраном, таким як «Хезболла» в Лівані. Найвпливовіші прихильники жорсткої лінії вчора поклали відповідальність за вибухи на Ізраїль.

Читайте також:  Бундесвер бере участь у військовій місії ЄС у Нігері

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я