Хуті здійснили чергову атаку безпілотників

17
Іран

Хуті запустили безпілотний літальний апарат проти торговельних судноплавних шляхів у Червоному морі рано-вранці в четвер. Командувач ВМС США у регіоні заявив, що не бачить ознак припинення атак.

Хуті здійснили чергову атаку безпілотників на судноплавні шляхи у Червоному морі

Атака з використанням безпілотного надводного корабля (USV) – це перший випадок застосування хуті такого типу зброї з того часу, як вони почали атакувати торгові судна в південній частині Червоного моря після початку війни у ​​Газі. За словами віце-адмірала Бреда Купера, командувача Центрального командування ВМС США, перед тим як вибухнути, USV попрямував з Ємену до міжнародних судноплавних шляхів «явно з наміром заподіяти шкоду».

Неясно, чи було метою конкретне судно, і USV вибухнув, не завдавши шкоди жодному кораблю і поранивши жодного члена екіпажу.

За словами Купера, це вже 25 напад хуті на кораблі в Червоному морі з 18 листопада. За словами Купера, напади майже напевно продовжаться, що спонукало США створити багатонаціональну коаліцію для захисту найважливіших судноплавних шляхів у Червоному морі та через Баб-ель-Мандебську протоку.

Вважається, що хуті, що базуються в Ємені, озброєні і навчені Іраном, і є побоювання, що їхні атаки можуть призвести до ескалації та розпалювання ширшого регіонального конфлікту. А оскільки напади продовжуються, і великі судноплавні та нафтові компанії уникають цього району, є реальні побоювання щодо впливу на світову економіку.

«Немає жодних ознак того, що їхня безвідповідальна поведінка йде на спад», – сказав Купер журналістам на брифінгу в четвер вранці.

Минулого місяця міністр оборони Ллойд Остін оголосив про початок операції Prosperity Guardian з метою стримування атак хуті та захисту судноплавних шляхів.

За словами Купера, наразі до коаліції входять 22 країни, і очікується, що вона розширюватиметься. За словами Купера, з початку операції було збито 19 безпілотників і ракет, запущених з території хуті, а також потоплено 3 малі катери хуті.

Читайте також:  Хуті знову атакують торгові судна

Хоча до початку операції Prosperity Guardian у Червоному морі була морська присутність, вона була «в кращому разі епізодичною», сказав Купер, оскільки в ньому не було потреби. Але величезна кількість та частота нападів хуті вимагають постійної присутності там.

В даний час у Червоному морі та навколо нього знаходяться 5 військових кораблів з різних країн, а також пілотовані та безпілотні розвідувальні літаки та винищувачі з авіаносця USS Dwight D. Eisenhower, сказав Купер.

Хуті почали атакувати незабаром після початку війни в Газі, заявляючи, що їхньою метою є кораблі, пов’язані з Ізраїлем, оскільки вони солідарні з палестинським народом.

Але більшість із останньої дюжини атак взагалі ніяк не пов’язані з Ізраїлем, сказав Купер, хоча це втягує в ситуацію дедалі більше країн.

За оцінками США, 55 країн мають прямий зв’язок із судами, які зазнали нападу, чи то держава прапора судна, національність екіпажу, місце походження та призначення судна або його власність.

“Наслідки цих нападів поширюються по всьому світу, і, як ми вже говорили, це міжнародна проблема, яка вимагає міжнародного вирішення”, – сказав Купер.

За словами Купера, немає жодної конкретної інформації про те, що військові кораблі США стали безпосередньою метою нападів, але він зазначив, що багато нападів було скоєно поблизу американських кораблів, які роблять захисні дії для захисту себе та торгових судів.

У відповідь на загрозу судноплавству ВМС часто спілкуються із комерційними судами, що проходять через Червоне море.

“Ми даємо багато порад щодо того, як краще діяти: коли проходити, коли не проходити, де проходити, як це робити, як з нами спілкуватися”, – сказав Купер. За його словами, з початку операції через Червоне море пройшло близько 1500 торгових суден, незважаючи на те, що деякі найбільші судноплавні компанії світу вирішили уникати цього найважливішого водного шляху з міркувань безпеки.

Читайте також:  Масована нічна атака безпілотників на Україну

Відповідаючи на запитання про іранський військовий корабель у південній частині Червоного моря, Купер сказав, що його це не турбує. Протягом останніх трьох років Іран регулярно тримає в цьому районі допоміжне судно та бойовий корабель, і цей військовий корабель не становить додаткової загрози.

“Це судно вже було”, – сказав Купер. Сьогодні вони не становлять особливого занепокоєння».

Джерело: edition.cnn.com

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я