Вірус синьої мови господарює на фермах у Німеччині

17

Цього року в Німеччині зафіксовано сплеск випадків захворювання на вірус синьої мови. Та й по всій Європі зростають побоювання з приводу поширення цього захворювання серед овець та великої рогатої худоби. Цю хворобу називають ще блютангом чи катаральною лихоманкою.

Вірус синьої мови господарює на фермах у Німеччині

За даними Інституту Фрідріха Леффлера, провідного німецького центру дослідження хвороб тварин, з початку 2024 року у країні зареєстрували 1885 спалахів вірусу синьої мови серотипу 3 (BTV-3). Він передається через укуси комах, якщо точніше мошок.

“З початку липня на фермах, де є сприйнятливі тварини, спостерігається справжня хвиля захворювань”– Повідомила агентству AFP представник інституту.

За словами речника, нові випадки захворювання з'являються щодня.

Інститут не зміг надати інформацію про показники смертності.

Синя мова – це незаразне вірусне захворювання, що переноситься комахами, яке вражає жуйних тварин, таких як корови та вівці, але не свиней чи коней. Його важко контролювати, якщо воно закріпилося.

Захворювання худоби на блутанг було вперше зареєстроване на африканському континенті в Південній Африці в 1876 році і протікало серед місцевої худоби практично безсимптомно. Злоякісного характеру набуло у зв'язку із завезенням до Африки європейських високочутливих до збудника порід овець. За межами Африканського континенту хворобу реєструють із 1943 року.

Вірус синьої мови господарює на фермах у Німеччині. Фото: Pixabay/pexels.com

Симптоми

Для людини вірус небезпечний, але у тварин викликає сильну лихоманку, виразки у роті та набрякання голови. Вірус синьої мови вбиває овець та погіршує здоров'я корів, від чого падає обсяг виробництва молочних продуктів. При захворюванні тварин лихоманить, у них з'являються пухирі, у важких випадках – проблеми з м'язами кінцівок.

Серед примітних симптомів — синювате забарвлення губ та язика. Звідси і назва вірусу. Це відбувається через руйнування крихітних кровоносних судин. Тих, хто не може впоратися із хворобою, доводиться присипляти.

Читайте також:  Похід за миром 1000 км

Підтримка фермерів боротьби з хворобою у вигляді вакцинації в Німеччині має неоднорідний характер, оскільки відповідальність за це лежить на місцевих органах влади у федеральних землях.

За даними інституту, перший спалах вірусу BTV-3 був зареєстрований у Німеччині 12 жовтня 2023 року.

З того часу інші спалахи були зосереджені на заході та в центрі країни, у землях Північний Рейн-Вестфалія, Рейнланд-Пфальц, Гессен та Нижня Саксонія.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я