Яйця на сніданок для людей похилого віку — користь і шкода. Скільки штук можна їсти?

210
яйця

Вживання 1 яйця на день визнано безпечним для більшості людей, включаючи літніх, а також осіб з наявністю діабету та історії серцево-судинних проблем. У 2015 році було скасовано норми максимального вмісту холестерину в харчуванні через відсутність доказів.

Холестерин, що міститься в курячих яйцях, — один з найбільш суперечливих нутрієнтів у повсякденній дієті. Довгий час вважалося, що холестерин у харчуванні потрібно суворо контролювати, щоб уникнути виникнення проблем із серцево-судинною системою.

Однак сучасне розуміння зводиться до того, що зв’язок між холестерином в їжі та холестерином у крові не такий простий, як здається. Великий обсяг наукових даних говорить про те, що 1 яйце на день безпечне навіть для людей похилого віку з наявністю діабету та серцево-судинних захворювань.

Яйця на сніданок для людей похилого віку

На початок 2022 року існує близько 500 наукових досліджень про вплив вживання цільних курячих яєць на здоров’я (включаючи людей похилого та похилого віку) — більшість з них відносять яйця до категорії корисних продуктів, і лише деякі говорять про наявність ризиків.

яйця

Взагалі, ставлення до харчового холестерину приклад того, як змінюється підхід до правильного харчування. У 1960-х було виявлено можливий зв’язок між його вживанням та підвищенням ризику серцево-судинних захворювань — а в 1990-х вважалося, що холестерин має бути максимально обмеженим.

Оскільки яйця – продукт із досить високим вмістом холестерину, вони першими потрапили до списку їжі, яка має бути виключена. При цьому сучасна позиція зводиться до того, що вживання яєць все ж таки корисне — навіть для людей похилого віку з ослабленим здоров’ям.

Норми холестерину в харчуванні

Максимально допустима кількість курячих яєць на тиждень – неясний параметр. Деякі дослідження автоматично виключали тих, хто вживав понад 7 яєць на тиждень, інші – тих, хто вживав понад 4 яйця. Причина – перевищення рекомендованої раніше норми холестерину.

Читайте також:  Готуємо простий дієтичний гарнір – капусту з рисом

Однак у 2015 році з рекомендацій правильного харчування для американців була виключена згадка норми холестерину (мова йшла про 300 мг/день) — через відсутність доказів. Незважаючи на це, як і раніше, рекомендується обмежити споживання їжі з високим вмістом холестерину.

Скільки яєць можна їсти?

Опубліковане в 2020 році дослідження, яке полягало в аналізі здоров’я 177 тис людей, що проживають у 50 країнах світу, показало, що вживання 7 яєць на тиждень не має помітного впливу на параметри ліпідів у крові — і, зокрема, на рівень холестерину.

яйця

Таким чином, більшість рекомендацій допускають вживання 1 курячого яйця на день для переважної більшості людей (включно з літніми). Дослідники зазначають, що яйця безпечні навіть за наявності діабету та історії серцево-судинних проблем.

Крім іншого, існують дані, що показують, що щоденне вживання 3 яєць на день протягом 12 тижнів не підвищувало ризик розвитку серцево-судинних проблем у осіб з метаболічним синдромом (тобто, з ожирінням, підвищеним тиском та/або діабетом).

Вплив інших параметрів дієти

Дослідники відзначають, що серед людей, які вживають 2 і більше яйця на день, відзначається більш високе вживання калорій, жирного м’яса та напоїв з доданим цукром. Ймовірно, саме ці помилки харчування провокують ризики для здоров’я, а не вживання яєць.

Плюс, наукові дані з Китаю показують протилежний результат — коли люди, які вживали яйця, відрізнялися найкращим здоров’ям у порівнянні з тими, хто їх не вживав. У цьому випадку міг грати і рівень доходу, який не дозволяє отримувати достатню кількість білка в раціоні.

Що корисного містять яйця?

Фактично, курячі яйця – це доступний і недорогий продукт, що містить високоякісний білок, залізо, фосфоліпіди, каротиноїди (лютеїн і зеаксантин), а також ненасичені жирні кислоти. Що особливо важливо, до складу яєць входить мінімальна кількість насичених жирів.

Читайте також:  Набридли як гарнір відварена картопля, гречка чи рис? Пропонуємо небанальні варіанти

яйця

Фосфоліпіди, що містяться в яйцях, можуть надавати позитивний вплив на здоров’я за рахунок зниження кількості мікрозапалення в організмі — проте в пояснювальній записці вчені зазначають, що дане твердження має бути додатково досліджене.

Важливість збалансованої дієти

На завершення нагадаємо, що сучасні рекомендації правильного харчування рекомендують обмежити кількість насичених жирів у раціоні — на практиці йдеться про те, що яйця краще їсти вареними або смажити їх у невеликій кількості олії (без використання вершкового).

Плюс, правильніше відмовитися від звички їсти на ранок яйця з беконом, ковбасою або іншими переробленими м’ясними продуктами — вони містять надмірну кількість солі, а також, у деяких випадках, холестерину.

Висновок

Вживання 1 яйця на день визнано безпечним для більшості людей, включаючи літніх, а також осіб з наявністю діабету та історії серцево-судинних проблем. У 2015 році було скасовано норми максимального вмісту холестерину в харчуванні через відсутність доказів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я