В’юст затверджено на посаду голови ХДС Північного Рейну

6

Для Хендріка Вюста переобрання на посаду лідера ХДС Північного Рейну – не питання. Порівняння з лідером федеральної партії Мерцем у довгих промовах на партійній конференції викликає питання: чи це не є кандидатурою на посаду канцлера?

Хендрік Вюст: Хендрік Вюст (ХДС) на партійній конференції землі переобраний головою ХДС Північного Рейну-Вестфалії.

В’юст затверджений на посаду голови ХДС Північного Рейну – мовна дуель із Мерцем

Міністр-президент Хендрік Вюст з великим результатом утвердився на посаді лідера ХДС у землі Північний Рейн-Вестфалія. На партійній конференції в Хюрті 48-річного Хендріка Вюста було обрано близько 97% із 646 дійсних голосів. Опозиційних кандидатів не було.

Інтерес до цієї партійної конференції вийшов далеко за межі земельної політики. Не тільки посол Ізраїлю Рон Прозор виголосив вражаючу промову перед 650 делегатами, яку зустріли бурхливі оплески. Особливу увагу привернула й мовна дуель між Вюстом та лідером федеральної партії Фрідріхом Мерцем, які обоє вважаються можливими кандидатами на пост канцлера Союзу на федеральних виборах 2025 року. Незважаючи на те, що ніхто з них ще не кинув свого капелюха на ринг, обидва в Хюрті намагалися наголосити на єдності.

У цьому сенсі енергійний виступ Мерця перед своїм регіональним об’єднанням не слід сприймати як оголошення війни – але він все ж таки порекомендував себе ємними висловлюваннями щодо міграційної політики та проти світлофора. Лідер опозиції впевнено поставив умови для укладання “німецького пакту” з федеральним урядом.

Мерц клянеться у єдності партії

І він з ентузіазмом підбив підсумки останніх чотирьох перемог ХДС на виборах у федеральні землі з 2022 року: «Ми так само гарні, як «зелені», СДПН та ВДП разом узяті». Те, що в цьому є частка його заслуг перед керівництвом партії, стало зрозумілим, коли він додав із приводу перемоги ХДС на виборах у Баварії: «Не зовсім у моїй зоні відповідальності».

Читайте також:  Вюст звинуватив "світлофор" у невігластві та зарозумілості

67-річний уродженець Зауерланда вже приводив партію до присяги, спираючись на впевненість у перемозі та абсолютну єдність. На федеральних виборах 2021 року не в останню чергу перехресний вогонь між ХДС та ХСС торпедував перемогу на виборах.

«Ми перебуваємо понад 30 відсотків. І на цьому рівні ми залишимося», – сказав він про поточні опитування. Необхідною умовою, за його словами, є те, що «ми представляємо зовнішньому світу чіткий образ єдності і не залишаємо сумнівів у тому, що ми маємо твердий намір перемогти на виборах до Європарламенту та Бундестагу в найближчі два роки».

Мерц запевнив, що з Вюстом він працює «тісно, ​​дружелюбно і без будь-яких протиріч». Він додав, що так продовжуватиметься й у найближчі роки, «і тому ми зараз разом вирушаємо в дорогу». В’юст також високо оцінив командну роботу ХДС у ході його перемоги на виборах у 2022 р. та співпрацю з Мерцем: «Ми були єдині, згуртовані, і тому ми були сильними».

В’юст поводиться більш емоційно, ніж Мерц

В іншому 48-річний уродженець Мюнстерланда показав себе набагато емоційнішим, ніж Мерц. “Я досі добре пам’ятаю, мені було 14 років”, – представив він свої спогади про те, чому соціалізм виявився для нього неприйнятним після того, як він побачив по телевізору кадри з домашніми дітьми, замкненими в Румунії. «У мене тоді в молодіжній кімнаті стояв чорно-білий телевізор із сірого шпонованого ясена».

Він торкнувся широкого кола тем – починаючи з дому («прекрасне слово»), конфліктів в Ізраїлі та Україні і закінчуючи невдачами німецького уряду. В’юст особисто похвалив усіх своїх міністрів, а свого партнера по коаліції «зелених» – за «прагматизм» та боротьбу «завжди чесно та за зачиненими дверима».

Читайте також:  Хайль хоче підтримати пенсійні внески через резервний фонд акцій

Мерц, навпаки, дорікнув партії, з якою Вюст створив першу в історії землі Північний Рейн-Вестфалія чорно-зелену коаліцію з літа 2022 р.: «Ви маєте скоригувати свій курс в імміграційній політиці Федеративної Республіки Німеччина», – наставляв він присутніх як гостей лідерів “зелених” землі. “Так більше не може продовжуватися”.

В’юст не згадав про те, що нещодавно перед будівлею парламенту землі Дюссельдорф пройшла демонстрація 22 тис. осіб проти дефіциту соціального забезпечення. Парламентська опозиція землі вже давно звинувачує його в тому, що він є «прем’єр-міністром красивих картинок», який просто не займає позицію з найважливіших питань державної політики.

В’юст очолював земельну партію протягом двох років.

За партійними даними, за нього проголосували 625 делегатів, проти – 21, утрималися – 3. На відміну від інших партій, ХДС не враховує тих, що утрималися як дійсні голоси при підрахунку відсотка схвалення.

В’юст очолює державне об’єднання ХДС, яке є найсильнішим у країні та налічує близько 111 тис. членів, уже два роки. У жовтні 2021 р. його було обрано наступником Лаше, набравши 98,3% дійсних голосів після того, як кандидат у канцлери від ХДС, що не відбувся, оголосив про свій перехід до Бундестагу. Незабаром після цього Вюст змінив Лаше на посаді глави уряду Північного Рейну-Вестфалії.

На п’ять депутатських постів не балотувався лише найпопулярніший міністр внутрішніх справ ФРН Герберт Ройль (71). Від свого округу Бергішес Ланд замість нього було обрано Ян Хайніш (87,9%), який уже був заступником голови земельної партії з 2012 до 2021 року. Інші четверо були переобрані, у тому числі міністр будівництва Північного Рейну-Вестфалії Іна Шарренбах (85,2). Генеральний секретар Пауль Зіємяк також був затверджений на посаді (87,4).

Читайте також:  Новий претендент у Палаті представників США

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я