ХДС та ХСС закликали реформувати міграційну політику

5

На Дні Німеччини у Брауншвейзі політики ХДС/ХСС закликали федеральний уряд до більш активних дій.

ХДС та ХСС закликали коаліцію реформувати міграційну політику

ХДС та ХСС закликали коаліцію реформувати міграційну політику

ХДС та ХСС закликали змінити міграційну політику. Союзники посилили тиск на уряд «світлофора» в умовах міграційної кризи. Лідер партії ХДС Фрідріх Мерц і прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (ХСС) на Дні Німеччини, що відбувся у вихідні в Брауншвейгу, закликали федеральний уряд до більш швидких дій. «Цього року ми маємо прийти до рішень, щоб після зими припинилася ця неконтрольована та нерегульована нелегальна міграція до Федеративної Республіки Німеччина», – заявив Мерц у суботу. Зедер наголосив, що канцлер має виконати свої зобов’язання. За його словами, у питанні міграції немає часу на один чи два роки.

Мерц пропонує канцлеру невелику переговорну групу

Канцлер Олаф Шольц (СДПН) запропонував федеральним землям та «демократичній опозиції» «німецький пакт» для просування реформ – таких як обмеження нелегальної міграції. Мерц наголосив, що вони готові укласти такий пакт. «Єдине, що сталося досі, – це дуже хороша вечеря минулої п’ятниці, але не більше», – критикує Мерц. Шольц запросив Мерца на вечірню бесіду з прем’єр-міністрами земель Борисом Райном (ХДС) та Штефаном Вайлем (СДПН).

Тепер Мерц запропонував канцлеру обговорити з ним у складі невеликої переговорної групи шляхи обмеження нелегальної міграції. У листі Шольцу, датованому п’ятницею, Мерц пропонує Шольцу, також від імені лідера земельної групи ХДС Олександра Добріндта, «призначити невелику переговорну групу з рівним представництвом від Вашого уряду та моєї парламентської групи, щоб розпочати переговори з цієї теми».

Зедер хоче покінчити із «зеленими» міністрами

У присутності молоді ХДС/ХСС Зедер висловив скептичне ставлення до спільного зі світлофором підходу до «Пакту Німеччини». За словами Зедера, наприкінці переговорів Союз не повинен виступати у ролі помічника без реального вирішення проблем.

Читайте також:  Війна та клімат: незвичайний церковний конгрес

Натомість лідер ХСС доповнив свою вимогу про створення нового федерального уряду за участю Союзу. За словами баварського прем’єра, «світлофорна» коаліція не знайде вирішення наявних проблем, особливо щодо міграції. «Найчеснішим було б зараз: Уряд іде у відставку, проводяться нові вибори». Але це малоймовірно, сказав він. Він закликав до відходу членів кабінету «зелених».

ХДС та ХСС закликали до дій у зв’язку з міграційною кризою

Міграція, поряд із війнами в Ізраїлі та в Україні, була однією з головних тем Дня Німеччини, який проходив з п’ятниці до неділі. Інші політики Союзу, такі як голова Комісії ЄС Урсула фон дер Ляйєн (ХДС), закликали до посилення заходів щодо боротьби з нелегальною міграцією щодо контрабандистів. «Ми в Європі маємо самі вирішувати, хто і за яких обставин приїжджає до нас до Європейського Союзу, а не контрабандисти та торговці людьми, тому ми маємо боротися з ними», – сказала вона.

За перші дев’ять місяців цього року до Німеччини без дозволу в’їхало вже більше людей, аніж за той самий час за попередні шість років. З січня по вересень було зареєстровано 92 119 осіб, повідомила Федеральна поліція у Потсдамі. Востаннє ця кількість була перевищена у 2016 році – після так званої кризи біженців – 111 843 особи.

Наступні консультації відбудуться 6 листопада

Багато муніципалітети сподіваються на прийняття конкретних рішень главами урядів федеральних земель та канцлером Шольцем 6 листопада. На конференції президентів міністрів обговорюватиметься, зокрема, питання щодо розподілу витрат на розміщення біженців. Землі кілька місяців вимагають від федерального уряду додаткових коштів. Зедер висловив думку, що тексти, поширені на майбутній конференції, ще можна покращити.

Канцлер Шольц нещодавно заявив про свій намір посилити заходи щодо прохачів притулку, які отримали відмову, та обмежити нелегальну міграцію до Німеччини. «Ми маємо, нарешті, масово депортувати тих, хто не має права залишатися в Німеччині», – заявив політик СДПН в інтерв’ю газеті Der Spiegel.

Читайте також:  "Радикалізація у бік вкрай правих"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я