Томас Кеммеріх висунутий від ВДП у Тюрінгії

10

З його допомогою СвДП хоче знову увійти до парламенту землі.

Томас Кеммеріх висунутий від ВДП у Тюрінгії

Томас Кеммеріх висунутий від ВДП у Тюрінгії

У боротьбі за повернення до парламенту землі Тюрінгія ВДП робить ставку на свого лідера. У суботу на партійній конференції у Фрідріхроді (округ Гота) 58-річний Томас Кеммеріх був обраний більшістю голосів як основний кандидат. Проти нього проголосували чотири виборці, один утримався. За даними партії, на конференції були присутні 136 виборців. Спискова партійна конференція запланована на наступний рік.

У своєму виступі Кеммеріх не лише обрушився з критикою на уряд у Берліні, а й захистив дії депутатів СвДП у парламенті землі Тюрінгія – щодо голосування за допомогою AfD. За словами Кеммеріха, вони домагатимуться того, щоб зробити вітроенергетику в лісі практично неможливою. «Ми підемо до кінця, і нас не відлякає загроза того, що зрештою погодиться не та людина. Головне – річ», – уточнив бізнесмен. За законопроект уже проголосувала опозиція у профільному комітеті.

Перспективи коаліції

За словами Кеммеріха, він прагне увійти до коаліції зі своєю ВДП у Тюрінгії разом із ХДС та СДПН. Однак, згідно з останніми опитуваннями, цей варіант, який отримав назву «коаліція Німеччини» через квіти партії, матиме таку ж незначну більшість у парламенті, як і нинішня міноритарна коаліція лівих, СДПН та «зелених». За останніми опитуваннями, ВДП набрала лише чотири відсотки голосів.

«Якщо в парламенті складеться ситуація, коли німецька коаліція забезпечить відносну більшість, але цього буде недостатньо для більшості в парламенті, то нам доведеться заручитися підтримкою парламенту, – сказав Кеммеріх в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. – Можливе також отримання більшості за рахунок тих, хто утримався».

Згідно з існуючими планами, новий парламент землі Тюрінгія має бути обраний 1 вересня 2024 року. Кеммеріх вважає, що краще було б не допускати до прийняття рішень крайніх – на його думку, AfD і лівих.

Читайте також:  ХСС одноголосно обрав Зедера головним кандидатом

Відповідаючи на запитання про те, чи не буде він проти, якщо можливий уряд меншості у складі ХДС, СДПН та ВДП прийматиме закони голосами AfD або «Лівих», Кеммеріх сказав: «Так, звичайно. З більшістю у парламенті». Він додав, що для цього не обов’язково мати повну згоду, можна припустити, наприклад, що окремі депутати від усіх представлених у парламенті партій складуть більшість.

Реакція опозиції

СДПН відповіла відмовою. «Пан Кеммеріх може відразу ж забути про свою химерну ідею коаліції меншості, відкриту для всіх сторін. З СДПН це неможливо»– заявив dpa лідер СДПН Тюрінгії Георг Майєр.

Кеммеріх став відомий всій країні, коли 5 лютого 2020 року в парламенті землі Тюрінгія його було обрано прем’єр-міністром, причому вирішальний голос було віддано AfD. За кілька днів він подав у відставку під тиском громадськості.

Федеральна ВДП критично ставиться до планованого висування Кеммеріха на вищу посаду і оголосила, що його колеги по партії з Тюрінгії не отримають жодних фінансових коштів із загальнонаціонального передвиборного фонду ВДП.

У своєму суботньому виступі Кеммеріх також заслужив оплески, розкритикувавши уряд «світлофора» у Берліні, в якому бере участь ВДП. «Ми спостерігаємо в Берліні уряд, який зазнає великих невдач», – сказав він 136 делегатам.

Він також розкритикував, зокрема, федерального міністра закордонних справ Анналену Бербок, яку він назвав «нашою Анналеною», і федерального міністра економіки Роберта Хабека (обидва – «зелені»). Бербок їздить світом і пояснює людям, як німці уявляють собі життя в Китаї. Кеммеріх згадав про досягнення Вальтера Шеєля та Ханса-Дітріха Геншера (обидва – ВДП). «І там справді доводиться соромитися від того, що хтось намагається реагувати на кризи цього світу виключно феміністською зовнішньою політикою».

Читайте також:  Церемонія, присвячена франко-німецькій дружбі, у Людвігсбурзі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я