“Після Путіна війну почне Сі”

31

Провідні політики парламентської групи ВДП хочуть надіслати сигнал підтримки проти військових загроз з боку Китаю спільною поїздкою до Тайваню. Китайський державний та партійний лідер Сі Цзіньпін загрожує військовим возз’єднанням, попередив федеральний віце-президент ВДП та перший парламентський секретар Йоханнес Фогель перед поїздкою, яка розпочнеться у понеділок.

За його словами, в умовах конкуренції нової системи до автократів потрібно ставитись так само серйозно, як і буквально. Фогель сказав Deutsche Presse-Agentur, говорячи про дії Росії проти України: «Бо після Путіна приходить Xi».

Китайське керівництво розглядає Тайвань як частину Народної Республіки та загрожує завоювати його. В останні місяці напруженість у країні зростала. Після візиту спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі у серпні Пекін розпочав широкомасштабні військові маневри та підтримує військовий тиск, збільшуючи розгортання військових кораблів та літаків у Тайванській протоці.

Фогель: «Використовувати весь політичний репертуар у разі кризи»

Фогель сказав, що потрібна спільна стратегія демократій з вільним ринком. Це включає вирішення питань безпеки в Тихоокеанському регіоні і роботу над економічною політикою, щоб зробити себе менш залежною від китайського ринку за рахунок більш вільної торгівлі зі США, Канадою, Австралією та країнами Асеана. Фогель: «Таким чином, ми могли б переконливо використати весь політичний репертуар у разі кризи і водночас зробити саму подію кризи менш ймовірною у сенсі стримування. Зрештою, це те, що справедливо просять наші друзі у Вашингтоні».

У ході поїздки відбудуться чотириденні переговори з представниками політичних кіл, науковцями, економічними експертами та правозахисниками. Делегація складається приблизно з десяти осіб, її очолять Фогель та голова Комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман (СвДП).

Штрак-Циммерман: «Послати чіткий сигнал».

Штрак-Циммерманн закликав не нехтувати іншими регіонами світу, які мають велике значення для майбутнього життя в умовах демократії та свободи у зв’язку з війною в Україні. “Глава Китаю Сі Цзіньпін на останньому партійному з’їзді Комуністичної партії Китаю ще раз дав зрозуміти, що він готовий вирішити цей конфлікт і військовим шляхом”, – попередила вона.

Читайте також:  Випробування танка незадовго до місії Нато було правильним

«Своєю поїздкою на Тайвань на початку нового року ми, вільні демократи в німецькому Бундестазі, хочемо надіслати чіткий сигнал, що ми ніколи не погодимося з тим, щоб закон найсильнішого – навіть в Індо-Тихоокеанському регіоні – знову став частиною міжнародної політики».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я