AfD не є проблемою у президії парламенту

4

Занепокоєння Плосса щодо незаповнення президії бундестагу депутатами від AfD не є проблемою для його наступника Терінга у Гамбурзі.

Терінг: AfD не є проблемою у президії парламенту

Терінг: AfD не є проблемою у президії парламенту

Лідер ХДС Гамбурга Денніс Терінг не поділяє занепокоєння свого попередника Крістофа Плосса з приводу того, що депутати від AfD не займають місця голів парламентів. “Для нас у Гамбурзі це не є проблемою”, – заявив Терінг в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Він додав, що співпраці з AfD на будь-якому рівні у ХДС Гамбурга не буде. «Як каже сам Крістоф Плосс: зрештою, найкращий засіб проти цієї AfD – це хороша політика та вирішення реальних проблем». А проблем, які турбують людей, багато. Терінг згадав проблеми безпеки, міграції та інтеграції, відсутність економічного зростання, зростання безробіття та інфляцію.

Депутат бундестагу від ХДС Плос у своїй гостьовій статті для «Штерна» написав, що звичайна для бундестагу практика не допускати представників AfD до президії викликає у нього занепокоєння. «Обрання представника AfD, яке відкидає явна більшість майже на кожній сесії, очевидно, більше не стосується осіб, які висувають свої кандидатури, а позбавляє партію права, на яке вона має право відповідно до демократично встановлених правил процедури». Проте їхні депутати обираються демократичним шляхом і права парламентської меншини є цінним активом. «Їх обмеження є набагато більшою небезпекою для нашої демократії, ніж та, яку може завдати один член парламентської президії»– пише Плос.

У Гамбурзі у парламентській президії також немає жодного члена AfD. Крім голови Кароли Вейт, він складається з чотирьох депутатів та двох секретарів. До нього входять представники СДПН, «зелених», ХДС та «Лівих». Депутат від AfD також брав участь у виборах 24 червня 2020 р., але зазнав явної поразки від кандидата від SPD.

Читайте також:  Адміністратор району ЦДС викликає критику

Загалом, прийнято, що кожна парламентська група висуває свого віце-президента, при цьому право висування президента належить найсильнішій парламентській групі, а право висування першого віце-президента – другій за силою парламентській групі. Однак юридичного права на висування кандидатури віце-президента не існує, оскільки депутати при таємному голосуванні повністю вільні у своїх рішеннях та керуються лише своєю совістю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я