Бербок про кризові переговори у Єгипті

9

Через тиждень після кривавого терору руху ісламізму ХАМАС в Ізраїлі міністр закордонних справ Анналена Бербок продовжує свої зусилля зі звільнення заручників. Чи допоможуть цьому переговори в Каїрі?

Бербок про кризові переговори у Єгипті

Бербок про кризові переговори у Єгипті

Міністр закордонних справ Анналена Бербок перебуває у Єгипті для продовження переговорів щодо кризи на Близькому Сході. За інформацією Міністерства закордонних справ, «зелений» політик хотіла зустрітися із міністром закордонних справ Самихом Шукрі у столиці країни Каїрі сьогодні опівдні. Джерела у делегації повідомили, що окрім ситуації в регіоні після атак ісламістського руху ХАМАС на Ізраїль, переговори в Єгипті будуть присвячені також зусиллям щодо звільнення заручників, вивезених ісламістами до Гази.

Також йтиметься про гуманітарні зусилля Єгипту щодо надання допомоги цивільному населенню Гази. Окрім Жукрі, Бербок хотіла зустрітися у Каїрі з генеральним секретарем Ліги арабських держав Ахмедом Абуль Гейтом.

Бербок вилетів із Ізраїлю до Єгипту вчора ввечері. Аеробус ВПС бундесверу, на якому Бербок летіла з Берліна до Тель-Авіва, повернувся до Німеччини з німецькими громадянами на борту. На платформі X Федеральне міністерство закордонних справ написало: «Ще 85 громадян Німеччини щойно залишили аеропорт Тель-Авіва. Міністр закордонних справ @ABaerbock побажав їм усім безпечної та приємної подорожі додому». Бербок вирушила до Єгипту на невеликому літаку, що належить Flugbereitschaft.

«Звільніть цих невинних людей».

Учора на прес-конференції зі своїм ізраїльським колегою Елі Коеном Бербок вже зверталася до ХАМАСу з емоційним закликом звільнити викрадених заручників. Вона звернулася до ХАМАСу та його союзників не лише як міністр закордонних справ, а й як людина та мати: «Звільніть цих невинних людей, звільніть цих невинних маленьких дівчаток», – сказала вона. Цього «очікують усі ті, хто стоїть на боці людства».

Читайте також:  Суд Карлсруе розглядає позов про дискримінацію

Міністр закордонних справ Німеччини звернулася до таких країн, як Катар та Єгипет, які мають прямі канали переговорів, із закликом домагатися звільнення заручників. Передбачається, що серед приблизно 150 заручників також є однозначна кількість німецьких громадян з подвійним громадянством.

Під час візиту Бербок запевнила Ізраїль у повній солідарності. «У ці жахливі дні ми стоїмо поряд з вами та переживаємо разом із вами. У ці дні ми всі ізраїльтяни», – сказала вона. На запитання про те, як Німеччина підтримуватиме Ізраїль у політичному і, можливо, військовому плані, вона відповіла: «Усім, що Ізраїлю потрібно від нас». Вона додала: І з усім, значить з усім.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я