Близькосхідна криза: різна реакція у Німеччині

3

Політики та громадянське суспільство важко дають оцінку новому конфлікту на Близькому Сході. Те, що жорстоке насильство відкидається, – це загальна думка, але наскільки терпимо слід ставитися до тих, хто співчуває?

Близькосхідна криза: різна реакція у Німеччині. Письменник та лауреат премії миру Навид Кермані у газеті «Kölner Stadt-Anzeiger» охарактеризував ситуацію на Близькому Сході як нову Тридцятилітню війну.

Критика пропалестинських мітингів

Голова ізраїльської релігійної громади Мюнхена та Верхньої Баварії Шарлотта Кноблох також розкритикувала дозвіл на проведення пропалестинських мітингів у німецьких містах. «Це ганьба, коли політика в такій країні, як Німеччина, дозволяє людям танцювати на вулицях від радості щодо вбивства євреїв, – сказала Кноблох в інтерв’ю газеті Augsburger Allgemeine. Якщо для припинення подібних заходів не вистачає законів, то їх слід створити.

Демонстрації в принципі захищені свободою зборів, але за певних умов можуть бути обмежені або заборонені. Крім того, у низці міст Німеччини палестинські мітинги нещодавно були заборонені з міркувань безпеки або через прославлення насильства. Однак питання про те, чи є підозри достатніми, є юридично спірним.

Застереження проти узагальнень щодо мусульман

Центральна рада мусульман Німеччини також застерегла від узагальнення всіх людей з мусульманським корінням. Голова Центральної ради Айман Мазек заявив в інтерв’ю MDR Aktuell, що у мечетях звучать заклики до поміркованості та врівноваженості. «Ми маємо бути обережними і не піддаватися на вмовляння екстремістів. ХАМАС намагається використати визвольну боротьбу палестинців у своїх цілях. За допомогою насильства він перекручує її».

Лідер партії «зелених» Омід Нуріпур заявив в інтерв’ю газеті Welt am Sonntag: «Ми не повинні недооцінювати небезпеку, яку є антисемітизмом і джихадизмом у Німеччині». Тому такі підтримуючі організації, як Ісламський центр Гамбурга (IZH) та його філії по всій країні, «мають бути остаточно закриті». IZH, який вже кілька десятиліть перебуває під наглядом Управління захисту конституції, вважається продовженням іранського режиму, який привітав ХАМАС із нападом на Ізраїль у суботу.

Читайте також:  Зеленський вимагає членства в НАТО

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :