Ракети Taurus: Більшість підтримує рішення канцлера

4

Упродовж кількох місяців канцлер Шольц вирішував, чи варто відправляти ракети в Україну.

Ракети Taurus: Більшість підтримує рішення канцлера

Більшість німців підтримують рішення канцлера Олафа Шольца (СДПН) не постачати крилатих ракет Taurus в Україну. За результатами опитування, проведеного інститутом вивчення громадської думки YouGov на замовлення Deutsche Presse-Agentur, 55% підтримують відмову канцлера, і лише 26% вважають це рішення хибним.

На початку жовтня після кількох місяців роздумів Шольц вирішив поки не постачати Україні високоточну зброю з дальністю стрілянини 500 км. Він обґрунтував це тим, що Німеччина може бути втягнута у війну. За цим стоїть побоювання, що ракети можуть вразити російську територію. Україна ще у травні запросила цю зброю, щоб мати можливість атакувати російські позиції далеко за лінією фронту.

Критика з боку Союзу, «зелених» та ВДП

З критикою рішення виступили представники ХДС/ХСС, а також окремі політики з коаліційних партій, «Зелені» та ВДП. Однак серед виборців усіх партій, представлених у бундестазі, він зустрічає переважно позитивну оцінку. Особливо сильною є підтримка серед виборців AfD (79%). За ними слідують прихильники СДПН (59%), ВДП (57%), ХДС/ХСС (53%) та «Лівих» (49%). Серед «зелених» 40% вважають рішення правильним, а 34% помилковим.

Німеччина вважається другим за значимістю після США постачальником зброї в Україну і вже надала для боротьби з російськими агресорами, зокрема бойові танки, важку артилерію та системи ППО. Це спричинило неоднозначну реакцію серед населення. 39% опитаних YouGov вважають, що військова підтримка зайшла надто далеко, 29% вважають, що поставляється рівно стільки зброї, скільки потрібно. 18% вважають, що уряд Німеччини має надати ще більше зброї.

Читайте також:  Конгрес США проголосував за бюджет за допомогою України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :