Американські бомбардувальники пролетіли над європейськими країнами

24
В-52 Stratofortress
В-52 Stratofortress

ВВС США заявили, що мета цих прольотів – демонстрація прихильності союзників до НАТО та партнерів на південному сході Європи.

Пара стратегічних бомбардувальників В-52 пролетіли над хорватським курортним містом Дубровник та трьома іншими країнами-членами НАТО у регіоні на знак підтримки на тлі російської агресії в Україні.

Крім Дубровника, літаки пролетіли над штаб-квартирами урядів у столиці Північної Македонії Скоп’є, площею Скандерберга у столиці Албанії Тирані та адріатичним узбережжям Чорногорії.

Балкани та Адріатичне море останнім часом стали свідками військової, розвідувальної та пропагандистської діяльності Москви, яка вважає регіон зоною своїх політичних інтересів у зв’язку з його виходом до Середземного моря.

«Мета кожного прольоту – продемонструвати відданість США союзникам по НАТО та партнерам на південному сході Європи та запевнити їх, – йдеться у заяві ВПС США. – Крім того, це дасть громадянам можливість зробити фотографії, відео та помилуватися літаками, що пролітають».

За прольотом гігантських бомбардувальників спостерігали натовпи людей на майданах у Скоп’є та Тирані, а також туристи у Дубровнику та Чорногорії. Деякі глядачі розмахували американськими прапорами.

Північна Македонія в 2020 році стала останньою країною, прийнятою в НАТО, а Чорногорія стала членом альянсу в 2017 році. В обох випадках проти цього рішуче виступала Росія.

Голова штабу армії Північної Македонії підполковник Йован Азмановскі заявив телекомпанії Kanal 5, що польоти бомбардувальників є символічним доказом, що «наше небо у безпеці».

«Люди в Північній Македонії могли побачити польоти двох стратегічних бомбардувальників ВПС США В-52, що демонструє наше членство в НАТО та безпеку нашого неба та неба всього альянсу. Наше небо знаходиться в безпеці, і наше членство в НАТО є більш ніж помітним», – заявив Азмановскі.

У Тирані голова штабу албанської армії Арбен Кінгі заявив: «Ми стали свідками стратегічної військової демонстрації».

«Наші стратегічні партнери йдуть пліч-о-пліч з нами, це послання єдності», – сказав він на площі, де зібралися люди.

Два бомбардувальники В-52 Stratofortress приписані до 23-ї ескадрильї бомбардувальників і дислокуються на авіабазі Ферфорд у Великій Британії.

Читайте також:  Трамп подасть апеляцію на рішення суду присяжних

Тим часом Держдепартамент США випустив попередження про те, що Росія наростить зусилля щодо завдання ударів по цивільній інфраструктурі та урядовим об’єктам в Україні найближчими днями.

Попередження з’явилося після того, як американська розвідка в понеділок розсекретила свої висновки, згідно з якими Росія все частіше наноситиме об’єкти з цивільної інфраструктури України. Про це повідомив американський чиновник, знайомий із розвідданими.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :