Українські солдати, які побували у російському полоні: «Комусь вставляли голки в рани, когось катували водою»

23
Українські солдати під час боїв на «Азовсталі»
Українські солдати під час боїв на «Азовсталі»

Звільнені українські військовослужбовці звинуватили росіян у знущаннях у полоні.

Троє українських солдатів, які були поранені та взяті в полон, звинуватили Росію у тортурах та психологічному тиску.

Військовослужбовці, які входили до складу групи, яка провела тижні у боях на величезному сталеливарному заводі «Азовсталь», заявили на прес-конференції в Києві, що російські солдати хотіли змусити їх зізнатися у злочинах проти мирних жителів.

Міноборони Росії не відразу відповіло на запит агентства «Рейтер» про коментарі. Україна раніше звинувачувала Росію у воєнних злочинах, які Москва відкинула.

«Мене допитували ще до того, як я почав приймати антибіотики після ампутації кінцівки», – розповів Владислав Жайворонок, який втратив ногу.

«Хлопці, які там знаходилися, зазнавали тортур. Комусь вставляли голки в рани, когось катували водою, з кимось поводилися неадекватно», – сказав він.

Трьох українських військовослужбовців обміняли на російських військовополонених.

Жайворонок служив у полку «Азов» національної гвардії України.

Після кількох тижнів боїв на сталеливарному заводі у Маріуполі сотні бійців «Азова», виконуючи наказ, здалися.

Ще один із звільнених Денис Чепурко заявив, що його тримали у в’язниці так званої Донецької Народної Республіки. Він сказав, що деяких ув’язнених змушували роздягатися догола, а потім сидіти навпочіпки.

«Вони хотіли, щоб ми свідчили проти наших командирів, щоб сказали, що ми бомбили місто, вони хотіли перекласти провину на нас. Я сказав, що не робитиму цього, – сказав він. – Мене почали бити ціпками. Я нічого не підписував».

Третій колишній військовополонений Дмитро Усіченко розповів: «Нам погрожували фізичною розправою, розстрілом… хотіли, щоб ми зізналися, що вбивали мирних жителів, хоча нічого подібного ми не робили».

Читайте також:  Російський найманець закликав бити по цивільним об`єктам, щоб вмирало більше людей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я