Інститут вивчення війни: прогрес України у Бахмута

10

Останнім часом бої навколо Бахмута знову стали інтенсивнішими. Можливо Україні вигідно, щоб Росія перекинула свої війська на інші ділянки фронту.

 

Інститут вивчення війни: прогрес України у Бахмута

Західні експерти бачать значний прогрес України в контрнаступі в районі міста Бахмут, яке заперечується вже кілька місяців. Вони також продовжили операції як мінімум на трьох інших ділянках фронту, пише у своїй останній доповіді вашингтонський Інститут вивчення війни США (ISW). ISW бачить слабкі місця у російській армії на півдні України.

Бахмут, місто, в якому колись проживало понад 70 000 осіб, було захоплене і повністю зруйноване російськими військами у травні після кількох місяців боїв. Зйомки показали, що українці досягли значних тактичних успіхів у районі села за два кілометри на північ від Бахмута. Український Генеральний штаб повідомив, що українські війська проводять наступальні операції на північ і південь від Бахмута. За словами командувача сухопутних військ генерал-полковника Олександра Сирського, вони відновили контроль над раніше втраченими позиціями в районі Бахмута.

Російська армія перекинула війська на південь

Інститут також пише, що російська армія, мабуть, перекинула всю свою східну бойову групу на південь України. Це говорить про те, що російські лінії оборони на півдні крихкі, йдеться у статті. “Російські позиції на півдні України, хоч і потужні, не є неприступними”, – пише ISW.

Британські військові експерти вважають, що російська окупаційна армія має мало резервів для зміцнення сектора навколо Бахмута, незважаючи на інтенсифікацію боїв. Про це стало відомо із щоденного розвідувального звіту Міністерства оборони у Лондоні у суботу. Згідно з доповіддю, бої там протягом останніх семи днів знову стали одними з найзапекліших на всьому фронті після тимчасового затишшя у червні.

Читайте також:  Космічний корабель Orion стартував до Місяця

«Російські захисники, швидше за все, ведуть боротьбу з низьким моральним духом, різношерстими підрозділами та обмеженою здатністю знаходити та вражати українську артилерію», – йдеться у заяві. Але в ньому йдеться про те, що російське керівництво, ймовірно, вважало політично неприйнятним залишити Бахмут, який був одним із небагатьох територіальних завоювань Росії за останні 12 місяців.

Міністерство оборони Великобританії щодня публікує інформацію про перебіг війни з початку російської агресивної війни 16 місяців тому. Москва звинувачує Лондон у дезінформації.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я