Колишній канцлер Шредер розкритикував політику СДПН

10

Колишній канцлер докладно поговорив із однією з газет.

Колишній канцлер Шредер розкритикував політику СДПН

Герхард Шредер розкритикував політику СДПН

Колишній канцлер Шредер звинуватив СДПН у тому, що вона надто захопилася своїм партнером із коаліції – партією «зелених». Соціал-демократ, що ворогує зі своєю партією, заявив в інтерв’ю газеті Süddeutsche Zeitung (субота), що він надто уважно стежив за зеленими. Порядок денний занадто сильно визначався «кліматом, кліматом, кліматом» і занадто мало – проблемами економіки. «Шольцю, звичайно, слід було б негайно скасувати закон про теплопостачання», – сказав Шредер про канцлера та закон, розроблений міністром економіки Робертом Хабеком («зелені»).

СДПН також замало робить для освіти та житлового будівництва.

Після нападу Росії на Україну в 2022 році канцлер Олаф Шольц (СДПН) ініціював, серед іншого, створення спеціального фонду у розмірі 100 млрд. євро для упорядкування бундесверу.

Озираючись назад, Шредер також вважає вигідними для Німеччини свої тісні зв’язки із президентом Росії Володимиром Путіним та російською газовою галуззю. «Ця країна отримала значний економічний зиск від усієї цієї газової історії. Якби не було цієї війни, за яку я не несу жодної відповідальності, ми досі купували б російський газ на благо німецької економіки», – пояснив він.

Через ці відносини Шредера цураються в політиці загалом і в СДПН зокрема. Однак він продовжує дотримуватись своєї позиції. «Я, наприклад, ясно дав зрозуміти, що вважаю помилкою те, що росіяни розпочали цю війну. Але це не змушує мене вдавати, що я ніколи не дружив з російським президентом», – сказав він.

Колишній канцлер Шредер розчарований

Але його любов до СДПН не змінилася, незважаючи на гнів соратників щодо його реформ «Порядку денного 2010», законів Хартца, близькості до Путіна та невдалої спроби вигнати його з партії. Він також заявив, що суперечності існують лише серед «тонкого шару функціонерів», а не в місцевих відділеннях.

Читайте також:  Зедер не балотуватиметься на посаду канцлера

Шредер висловив розчарування у своєму давньому соратнику по роботі на посаді міністра-президента Нижньої Саксонії, а потім у канцелярії, нинішньому федеральному президентові Франку-Вальтері Штайнмаєрі. «Найбільше мене вразив, і я вважаю це дуже сумним, Штайнмаєр», – сказав він. Останній, за його словами, заявив, що більше не вітатиме Шредера з днем ​​народження. “Так робити не можна”, – сказав він.

Потім він запитав, чому не можна розділяти політичне і особисте. Ті, хто не може, – «досить бідні люди». Загалом його непокоїть ворожість і критика його персони. Але це «не настільки переважно болісно, ​​щоб я через це змінював свої погляди. Або щоб це порушувало моє самопочуття».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я