Тисячі пропалестинських демонстрантів у Берліні

6

Війна на Близькому Сході хвилює багатьох жителів Берліна. У суботу багато людей вийшли на вулиці на підтримку палестинців.

Тисячі пропалестинських демонстрантів у Берліні

Тисячі пропалестинських демонстрантів у Берліні

Тисячі пропалестинських демонстрантів пройшли у суботу вулицями Берліна-Кройцберга. Багато учасників несли плакати із засудженням ізраїльських атак на населений палестинцями сектор Газа – відповідь на терористичну атаку ХАМАС 7 жовтня.

Один із плакатів звинувачував Ізраїль у «геноциді». Також звучала критика на адресу уряду Німеччинипідтримує Ізраїль. Було видно багато палестинських прапорів. Демонстранти неодноразово вигукували Viva, Viva Palestine або Free Palestine.

За даними поліції, демонстрацію організували приватна особа під назвою «Глобальний Південь об’єднується! Вона почалася на Оранієнплацде, за даними поліції, зібралося близько 3 тис. учасників, і пройшла через район Кройцберг. Місцем призначення стала фестивальна зала на Puschkinallee.

Поліція була присутня у великій кількості. Серед них були перекладачі, щоб запобігти можливому поширенню учасниками кримінального контенту іноземними мовами, наприклад арабською.

Раніше в другій половині дня близько 150 людина провели біля Центрального вокзалу Берліна демонстрацію за «Світ на Близькому Сході» – Так називався мітинг. Учасники скандували “Зупиніть війну”. Виступаючі критикували насильницькі дії Ізраїлю проти об’єктів у секторі Газа та підтримку Ізраїлю урядом Німеччини. Також було видно палестинські прапори і періодично чути скандування «Вільна Палестина».

7 жовтня терористи з угруповання ХАМАС, що управляє сектором Газа, влаштували масове вбивство мирних жителів Ізраїлю, вбивши близько 1400 і викравши понад 200 людей. З того часу ізраїльська армія завдає ударів по цілям на закритій палестинській території. За даними палестинських джерел, там уже загинули тисячі людей.

Після теракту ХАМАС на пропалестинських демонстраціях у Берліні неодноразово відбувалися антисемітські та антиізраїльські акції. На цьому тлі поліція останнім часом неодноразово виносила ухвали про заборону одних демонстрацій, тоді як інші дозволяла проводити. Багато берлінські євреї скаржаться на зростання антисемітизму та загроз у повсякденному житті.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

У п’ятницю ввечері поліція розігнала кілька пропалестинських демонстрацій у районі Мітте. Незважаючи на заборону, на Александерплац зібралося близько 100 осібдо яких «агресивно підходили та послідовно видворяли з площі», йдеться у заяві поліції у суботу.

Увечері у п’ятницю поліція затримала близько 100 людей на площі Паризер Плац біля Бранденбурзьких воріт, які, як повідомляється, вигукували пропалестинські, а згодом і антиполіцейські гасла. Вони були видворені з району. На цьому та наступних мітингах поліція взяла особисті дані десятків учасників, а також взяла людей під варту. У ході зіткнень постраждали двоє співробітників поліції. Загалом у зв’язку з цими акціями поліція порушила 6 кримінальних справ та 68 справ про адміністративні правопорушення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я