Під час нової хвилі атак Росія випустила десятки ракет в Україні. Тим часом у Санкт-Петербурзі Путін хоче заручитися прихильністю африканських держав. Новини з першого погляду.
Війна в Україні: удар по військовому аеропорту
Росія розпочала нову хвилю ударів по Західній Україні – у тому числі удар по військовому аеропорту. Прес-секретар українських ВПС Юрій Ігнат заявив у середу на телебаченні, що ракети були випущені районом Хмельницького, де розташований військовий аеропорт.
У зв’язку з загрозами Росії на адресу цивільного судноплавства в Чорному морі НАТО активізує свою діяльність зі спостереження та розвідки у цьому регіоні.
Тим часом, міністр оборони Росії Сергій Шойгу шукав підтримки в Південно-Східній Азії, де він обмінявся думками з військових питань з лідером Північної Кореї Кім Чен Ыном і, як повідомляється, відвідав разом з ним виставку озброєнь. На Санкт-Петербурзі починається саміт Росії з Африці, супроводжуваний західної критикою.
Удар по військовому аеропорту: Росія захлеснула західну Україну атаками
За даними українських ВПС, до вечора було перехоплено 36 крилатих ракет, у тому числі над Київською, Харківською та Дніпровською областями. Тим часом по всій країні було оголошено повітряну тривогу.
За даними джерел, близьких до українських військових, метою атак були винищувачі-бомбардувальники Су-24 на військовому аеродромі «Старокостянтинів». За останні дні українські ВПС завдали кількох успішних авіаударів крилатими ракетами Су-24 типу Storm Shadow за російськими складами боєприпасів на чорноморському півострові Крим, анексованому з 2014 року.
Авіабаза в Старокостянтинівці неодноразово зазнавала ракетних ударів з боку російських військових з моменту початку російського вторгнення понад 17 місяців тому. Спочатку не було відомо, чи були цього разу руйнування. «Були деякі влучення, впали фрагменти ракет», – сказав пізніше у своєму вечірньому зверненні лише президент України Володимир Зеленський. Загалом, однак, атака була відбита».
Удар по військовому аеропорту: НАТО посилює спостереження після загроз Росії
У зв’язку з загрозами Росії на адресу цивільного судноплавства в Чорному морі НАТО активізує свою діяльність зі спостереження та розвідки у цьому регіоні. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що дії Росії становлять значний ризик для стабільності в цьому стратегічно важливому для НАТО регіоні. Тому пильність посилюється.
Зокрема, у заяві згадується розгортання морських розвідувальних літаків та безпілотників. Загрози Росії створюють нові ризики ескалації, а також значні перешкоди для свободи судноплавства, йдеться в заяві.
Зеленський дякує НАТО-Українській раді за підтримку
Тим часом президент України Зеленський подякував іншим представникам нової НАТО-Української ради, яка на його прохання зібралася у Брюсселі. Учасники зустрічі рішуче засудили останні російські напади на українські порти на Чорному морі. Обговорювалися шляхи підвищення безпеки у регіоні.
Правитель Північної Кореї приймає міністра оборони Росії
Тим часом північнокорейський лідер Кім обмінявся думками з військових питань із міністром оборони Росії Шойгу. Про це сьогодні повідомила північнокорейська державна радіостанція Voice of Korea. Кім і Шойгу зустрілися напередодні в столиці Північної Кореї Пхеньяни для обговорення «питань, що становлять взаємний інтерес у галузі національної оборони та безпеки, а також регіональної та міжнародної обстановки у сфері безпеки», йдеться у повідомленні. Про зміст переговорів не повідомляється. Офіційно візит Шойгу присвячено 70-річчю закінчення Корейської війни.
“Візит сприятиме зміцненню російсько-північнокорейських військових відносин”, – заздалегідь заявили в Москві. Північна Корея підозрюється у підтримці Росії зброєю у її агресивній війні проти України. Шойгу передав Кіму листа від президента Росії Володимира Путіна, повідомляє Voice of Korea, не уточнюючи його змісту. За повідомленнями Кім зводив Шойгу на виставку озброєнь.
Що буде важливо сьогодні
На другому саміті країн Африки, який розпочнеться у четвер у Санкт-Петербурзі, Росія хоче розширити співпрацю з державами чорного континенту. У центрі уваги будуть російські постачання зерна та добрив до африканських країн після того, як Москва розірвала угоду про відправку українського зерна через Чорне море – по ньому до Африки було відправлено мізерно мало продовольства порівняно із загальним обсягом вивезеного.
Тим часом міністр розвитку Німеччини Свенья Шульце застерегла африканські країни від тіснішої співпраці з Росією та президентом Путіним. «Ті, хто обіцяє африканським країнам дешеву російську пшеницю і водночас бомбардує українські зернові порти, не хочуть боротися з голодом, а лише створюють нові залежності», – заявила політик СДПН в інтерв’ю газет Funke Mediengruppe.