Українська армія веде найтяжчі бої: Генерал Фройдінг

7

Німеччина поставила українським військам 14 тис. димових боєприпасів, що затуляли від противника огляд. Німецький генерал застерігає від розтину російських мінних загорож під вогнем.

Крістіан Фройдінг

Українська армія веде найтяжчі бої: Генерал Фройдінг

Бригадний генерал Крістіан Фройдінг вважає, що під час контрнаступу українські збройні сили зіткнуться з новими труднощами. Українська армія веде найважчі бої: «Досить глянути на карту, щоб зрозуміти, що співвідношення сил у нас приблизно одне до одного. І оборона, підготовлена ​​за дев’ять місяців, із потужними укріпленнями на місцевості та мінними загородженнями, підготовленими за півроку. Це реальність», – заявив в інтерв’ю берлінській газеті Deutsche Presse-Agentur начальник штабу планування Міністерства оборони.

За його словами, для наступу необхідна явна перевага сил у розташуванні та часі. І це також виправдовує дуже обережний, кажучи невійськовою мовою, орієнтовний підхід українців до пошуку цього місця. А це досить складно», – сказав офіцер, який координує військову допомогу Німеччині Україні.

Контрнаступ України просувається повільно

24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ на Україну. Західні країни підтримують оборону України постачанням озброєнь та фінансовими коштами. Уряд Німеччини поставило самохідну гаубицю 2000 та системи озброєння для ППО, а також основний бойовий танк Leopard 2 та бойову машину піхоти Marder. Контрнаступ України, з яким пов’язувалися великі надії, триває з початку червня. Воно просувається повільно.

«Наш принцип: потрапив на мінну загороду – ухилися, обійди. За тих масштабів мінних загороджень, які були поставлені там за дев’ять місяців, цього принципу взагалі не може бути дотримано», – сказав Фройдінг. Україна дійсно змушена відвойовувати кожен метр місцевості, знімаючи мінні загородження під вогнем. І це найважче, найкривавіше, найдраматичніше, що тільки можна собі уявити». Тому Німеччина оперативно відреагувала на ситуацію і за останні кілька тижнів поставила ще 14 000 набоїв 155-міліметрового калібру з димовими шашками «для підтримки того, щоб відкриття принаймні не стало можливим під прямим наглядом супротивника».

Читайте також:  Війна в Україні 15 січня

Після виведення найманців «Вагнера» з фронту в Україні, який пішов за спробою збройного повстання приватної армії, Фройдінг не вважає загальний бойовий потенціал Росії ослабленим. «Вона ослаблена чисто чисельно. Адже ми припускаємо чисельність від 15 до 25 тис. бійців, деякі з них дуже добре оснащені, дуже досвідчені», – сказав він. Він не став використовувати таку оцінку, як «рішуче ослаблений». Порівняно з тим обсягом, який Росія, як і раніше, має і можливістю мобілізації резервів, це не вплине на принциповий вплив на можливості Росії щодо ведення військових операцій».

Заворушення в Росії

Після зірваного повстання організація Вагнера була змушена перенести частину своєї військової діяльності до Білорусії. Ймовірно, намір Росії полягав у тому, щоб «спочатку вивести їх із країни, щоб зменшити їхні можливості викликати заворушення у Росії», – вважає Фройдінг.

Військові наміри поки що об’єктивно не проглядаються. «Наразі ми не бачимо ознак того, що це становить конкретну військову загрозу для Польщі чи України у будь-якій формі. Але я, звичайно, розумію, що Польща посилює заходи щодо національної оборони», – сказав бригадний генерал.

Відповідаючи на запитання про те, чи не є хвилювання у Росії після нещодавньої заміни генералів проблиском надії для Заходу, він сказав, що наразі це «видача бажаного за дійсне». Однак можливі розломи у структурі влади починають виявлятися, сказав він. «Що ми, звичайно, спостерігаємо, і ми всі можемо зрозуміти це не лише із соціальних мереж, а й з публічних повідомлень, так це те, що в цій монолітній єдності російської військової системи також цілком очевидно з’являються тріщини», – сказав Фрейдінг.

«Наскільки далеко вони заходять і чи можуть вплинути на оперативну цінність російських військ в Україні, навряд чи можна серйозно оцінити звідси. Але очевидно, що вони є. І в довгостроковій перспективі вони можуть вплинути і на внутрішню структуру».

Читайте також:  Агентство ООН у справах біженців не дуже добре ставиться до слова "біженці".

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я