Актуальна ситуація у війні проти України

12

Під час свого візиту до Берліна Зеленський заявив, що продовжуватиме звертатися за допомогою до Німеччини. І ось чергове прохання надійшло з Києва. Ймовірно, вона не буде останньою.

 

Актуальна ситуація у війні проти України

Актуальна ситуація у війні проти України: у рамках оборонної боротьби проти Росії Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням про постачання крилатих ракет «Таурус». Прес-секретар Міністерства оборони у Берліні повідомила, що відповідне прохання надійшло від Києва в останні дні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що продовжуватиме шукати підтримки у своїх західних партнерів.

«Ми зробимо все можливе і неможливе, щоб прискорити постачання в Україну нових якісніших систем ППО», – сказав глава держави у вечірньому відеозверненні. “Це буквально щоденна справа у співпраці з партнерами”. Його країна просувається у модернізації своєї оборони швидше, ніж можна було припустити півроку тому.

Деталі можливого постачання ракети неясні

Деталі запиту Києва до Міністерства оборони у Берліні досі неясні. Наприклад, питання, скільки одиниць крилатих ракет запросила Україна. Раніше газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung повідомила про запит України на Таурус. Кілька днів тому експерт з питань оборони ХДС Родеріх Кізеветтер висловився за поставки, заявивши, що керовані ракети з дальністю дії до 500 кілометрів дозволять країні, яка зазнала нападу, «завдати удару по військовій інфраструктурі росіян далеко за лінією фронту».

Шольц запевняє у подальшій підтримці

Під час візиту до Естонії канцлер Німеччини Олаф Шольц запевнив Україну в подальшій допомозі, зокрема, в країнах Балтії – доти, доки це буде необхідно. «Дозвольте мені зробити ясність: ми готові захищати кожен квадратний дюйм території НАТО від нападів», – сказав Шольц у п’ятницю після зустрічі зі своїми колегами Каєю Каллас (Естонія), Кріш’янісом Каріньшем (Латвія) та Інгрідою Симоніте (Литва) у Таллінні. «І я маю на увазі саме те, що говорю».

Читайте також:  В Україні запрацював додаток «ТиХто» для перевірки підозрілих осіб

Литва приймає саміт НАТО, який відбудеться у липні. «Для миру в Європі нам потрібна Україна в ЄС та НАТО». Український президент у своєму відеозверненні заявив, що його країна використовуватиме будь-яку нагоду, щоб «наповнити відносини із західним військовим альянсом реальним політичним змістом». Україна наполягає на ухваленні до НАТО. Шольц, однак, приглушив очікування щодо зустрічі: саміт буде «насамперед присвячений організації конкретної підтримки України у цій ситуації».

Заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галусін заявив державному інформаційному агентству ТАРС у суботу ввечері, що однією з умов світу є те, що сусідня країна не стане членом НАТО та ЄС.

Київ: Росія знову обстрілює Україну ракетами

У п’ятницю Росія продовжувала свої атаки. До вечора український генштаб нарахував щонайменше 18 ракетних ударів по населених пунктах Київської області та Дніпропетровська на південному сході країни. Крім того, Росія використовувала ракети систем С-300 і С-400, які насправді призначені для протиповітряної оборони, згідно з вечірнім зведенням армії. Військові також зареєстрували 60 авіаударів, включаючи використання так званих безпілотників-камікадзе іранського типу Shahed-136/131.

Зусилля для мирних переговорів у війні проти України

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва у телефонній розмові з главою Кремля Володимиром Путіним заявив, що його країна, як і Індія, Індонезія та Китай, готова до діалогу з обома сторонами конфлікту. У п’ятницю спеціальний посланник Китаю Лі Хуей перебував у Москві для переговорів. Водночас Wall Street Journal із посиланням на неназваного дипломата повідомив, що Лі Хуей попросив Європу «віддати» Росії окуповані території на сході України.

Україна неодноразово давала зрозуміти, що не погодиться на це. Радник Зеленського Михайло Подоляк попередив у Твіттері, що такий сценарій буде рівносильним перемозі Росії та одночасно поразці демократії. Перед можливими переговорами Москва наполягає, наприклад, на тому, щоби Україна відмовилася від окупованих територій.

Читайте також:  Війна в Україні 4 листопада

Колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер сказав газеті “Tagesspiegel”: “Це буде хворобливе припинення вогню, яке не задовольнить жодну зі сторін”. Він додав: «Якщо в результаті Путін отримає загрозу у напрямку Криму та деякі корективи фронту на сході, і йому доведеться уявити це як успіх у себе вдома, це, звичайно, буде непросто. І навпаки, українцям буде дуже важко вдатися до територіальних компромісів».

Це буде важливо у суботу

З нетерпінням очікується поява нової інформації щодо ситуації у захопленому українському місті Бахмут. Минулими вихідними Росія оголосила про взяття повністю зруйнованого міста. Україна досі не підтвердила цього. У суботу ввечері українське агентство «Уніан» повідомило з посиланням на військових у Києві, що російські війська продовжують зазнавати там «тяжких втрат». Інформація із зони бойових дій не може бути перевірена незалежно.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я