Фезер не покладається на бункери

22

У Німеччині немає притулків для всіх бажаючих. Їхнє будівництво обійдеться дуже дорого. Розпочаті минулого року дискусії про те, як вчинити в цій ситуації, ще не завершено.

 

Фезер не покладається на бункери – інфраструктура оповіщення важливіша

Бункери цивільної оборони для мільйонів людей не існуватимуть у Німеччині в майбутньому, згідно з ідеями федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер. Існуючі ресурси мають бути краще використані для ефективного оповіщення, для аварійних електрогенераторів, аварійних колодязів та установок для очищення питної води, а також для мобільних притулків для тимчасового розміщення та догляду за великою кількістю людей, сказав політик СДПН на заході, організованому Deutsche Presse-A Берліні.

На питання, як щодо інвентаризації бункерів, яка розпочнеться у 2022 році, вона відповіла: «Ні, на мій погляд, це не реалістичний сценарій, ми маємо зосередитися на інших речах».

Бербок відвідує величезні бункерні споруди в Гельсінкі

Міністр закордонних справ Анналена Бербок завітала до величезних бункерних споруд під столицею Фінляндії Гельсінкі. «З точки зору цивільної оборони Фінляндія є піонером у Європі та прикладом для наслідування для всіх нас», – сказала вона. Підземні споруди забезпечують простір для 900 000 осіб – більше за населення міста. У мирний час використовуються об’єкти, зокрема, як спортивні зали. У Фінляндії є 50 500 бункерів, які забезпечують притулок для п’яти мільйонів. У країні мешкає 5,5 млн. осіб. Ці об’єкти були збудовані ще за часів холодної війни. Фінляндія має кордон із Росією протяжністю близько 1340 км.

Бербок послався на цей довгий кордон у відповіді на запитання, чому в Німеччині немає таких захисних споруд. Німеччина, за її словами, «на щастя, не наражалася в минулому на такий ризик, коли ми самі були вразливі так само, як і інші країни». Однак вона також наголосила, що агресивна війна Росії проти України стала поворотним моментом. «Запобіжність – найкращий захист, особливо в наш час», – сказала вона.

Читайте також:  Малі висилає старших співробітників із місії ООН

Член парламенту від партії зелених Леон Екерт сказав: “У Німеччині залишилося навряд чи 600 притулків”. Розширення мережі притулків по всій країні буде надзвичайно дорогим – «гроші, які терміново потрібні для цивільної оборони в інших місцях». Перше та найголовніше, сказав він, – це інфраструктура оповіщення, яка охоплює всіх. Крім можливості захищатися від ІТ-атак, на перший план має вийти структурний захист критично важливих інфраструктур.

ББК: “Ніколи не було більше притулків, ніж для трьох відсотків населення”.

У Німеччині у 2007 році було ухвалено рішення про поступову ліквідацію громадських притулків. Спочатку цей процес було зупинено у березні 2022 року – після початку війни в Україні. Президент Федерального управління цивільної оборони і допомоги при стихійних лихах (BBK) Ральф Тіслер заявив в інтерв’ю восени минулого року, що в даний час проводиться інвентаризація бункерів і притулків, що залишилися. 2023 року планується подивитися, «які з них теоретично можуть бути відновлені». Водночас Тіслер зазначив, що у минулому «ніколи не було більше притулків, ніж для трьох відсотків населення».

Відповідаючи на запитання, BBK заявив: «На тлі війни в Україні звільнення громадських притулків від зобов’язань з цивільної оборони федеральним урядом було припинено, і було вирішено спочатку провести інвентаризацію всіх притулків, які все ще підлягають цивільній обороні разом із землями».

Ця складна триетапна інвентаризація пов’язана з комплексними, частково дуже трудомісткими заходами щодо перевірки. Зокрема, перевіряється структурний стан об’єктів, функціональність обладнання цивільної оборони – наприклад, вентиляційних систем чи дверей притулків, а також можливість повторного введення об’єктів в експлуатацію. Згідно з поточним станом справ, інвентаризація має бути завершена не пізніше кінця березня. “Після цього буде ухвалено рішення про те, як діяти далі”, – сказав представник прес-служби. Ця тема також, ймовірно, обговорюватиметься на наступній конференції міністрів внутрішніх справ федерації та земель, що відбудеться у Берліні у червні.

Читайте також:  Зелене світло для електронного рецепту та цифрової карти пацієнта

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я