Пенсії по старості значно зросли

36

Ті, хто виходить на пенсію після 35 років страхування, можуть розраховувати на вищі виплати сьогодні порівняно з 2010 роком. Проте ставки внесків знизилися.

 

Пенсійне страхування: Пенсії по старості значно зросли

За даними Фонду пенсійного страхування Німеччини, середня пенсія, яку виплачують людям, застрахованим протягом багатьох років, значно зросла з 2010 року. Ті, хто минулого року вийшов на пенсію, маючи страховий стаж не менше 35 років, отримали в середньому 1522 євро брутто – без вирахування (страхування здоров’я та довгострокового догляду). Це майже на 500 євро більше, ніж у 2010 році (1062 євро брутто).

Основною причиною підвищення стали порівняно високі коригування пенсій у минулі роки, повідомив Deutsche Presse-Agentur представник пенсійного страхування на зборах представників у середу у Травемюнді.

Інфляція має бути прийнята до уваги. Президент німецького пенсійного страхування Гундула Росбах нещодавно заявила, що з 2010 року пенсії зросли більш ніж на 32% на Заході та на понад 47% на Сході – інфляція за цей період склала близько 25%, згідно з даними Федерального статистичного управління.

Ставка внесків, навпаки, знижується

За даними фонду пенсійного страхування, ставка внесків знизилася з 19,9% у 2010 році до 18,6% на даний час, незважаючи на значне збільшення пенсій. Таким чином, вона стала такою ж низькою, як і в середині 1980-х років. “Ця позитивна динаміка ясно показує силу обов’язкової пенсії як центрального елемента забезпечення по старості в Німеччині”, – сказав Рюдігер Херрманн, нинішній голова зборів представників.

Збори представників, що складається з 30 членів, складається наполовину із представників застрахованих та наполовину із представників роботодавців та обираються кожні шість років на соціальних виборах. Окрім іншого, цей орган приймає рішення про річний бюджет Німецької орендної страхової спілки (Deutsche Rentenversicherung Bund). У четвер також відбудеться засідання Федеральних зборів представників пенсійного страхування – ще одного органу самоврядування, який відповідає за фундаментальні та міжсекторальні завдання та спільні питання різних установ пенсійного страхування.

Читайте також:  Путін здійснив несподіваний візит до окупованої України

Федеральна рада схвалила щорічне підвищення пенсій лише минулої п’ятниці. З 1 липня пенсії за старістю збільшаться на 4,39% на Заході та на 5,86% на Сході.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я