Число жертв руйнування греблі Каховки

32

Заяви сторін, що воюють, часто не можуть бути незалежно перевірені.

 

Число жертв руйнування греблі Каховки – понад 60 осіб

Щонайменше 62 особи загинули у південноукраїнській області Херсон після руйнування греблі Каховки близько двох тижнів тому. Російська окупаційна влада повідомила в Telegram про 41 загиблий на окупованому Росією південний берег Дніпра. Українська влада назвала кількість загиблих на іншому березі річки – не менше 21 особи. Є підозри, що реальна кількість жертв вища.

За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, 5 із 21 людини було вбито внаслідок російського обстрілу. Ще 28 людей отримали поранення. За день до цього, за даними України та Організації Об’єднаних Націй, 1 співробітник гуманітарної організації загинув після того, як російська артилерія обстріляла його групу в Херсоні.

Оскільки окуповані Росією міста особливо постраждали від повеней, є побоювання, що там загинуло набагато більше людей, ніж відомо. Українські військові підозрюють, що в окупованому селі Олешки загинуло понад 500 людей. Російська армія евакуювала лише людей із російськими паспортами, як стверджують вони.

Україна звинувачує Росію у підриві споруди

Заяви сторін, що воюють, часто не можуть бути незалежно перевірені. Проте, в той час як міжнародні гуманітарні організації, такі як ООН, працюють у зоні повені, яку контролює Україна, райони, окуповані Росією, важкодоступні для міжнародних спостерігачів та гуманітарних працівників.

Після руйнування 6 червня греблі на півдні України у Каховці, величезні маси води ринули з прилеглого водосховища та затопили безліч місць, включаючи столицю області Херсон. Україна, яка захищається від агресивної війни Росії з 24 лютого 2022 року – майже 16 місяців – звинувачує Росію у підриві споруди. Москва це заперечує.

Читайте також:  Байден інформує Конгрес про авіаудари США у Сирії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я