Вагенкнехт все ще чекає рішення про заснування партії

18

Сахра Вагенкнехт не хоче зробити помилку: Видатний лівий політик не хоче відповідати на питання, що гаряче обговорюється, чи створить вона свою власну партію, до найближчих кількох місяців. «Я припускаю, що протягом наступних трьох чвертей року буде ухвалено рішення. До кінця року має бути ясно, як діяти далі», – сказала 53-річна жінка порталу новин «ZDFheute.de». Керівництво «Лівих» піддало різкій критиці висловлювання Вагенкнехта.

Не «шоу однієї жінки

В інтерв’ю Вагенкнехт пояснює причини свого обережного підходу: «Розрахунок на те, що можна – навіть якби людина вирішила – ось так просто запустити партію від одного тижня до іншого, була б приречена на провал». Вагенкнехт вказує на необхідні структури, юридичні міркування та той факт, що їй буде потрібна достатня кількість прихильників. Новий проект міг би працювати тільки з дійсно надійною командою, яка б взяла на себе багато з того, до чого в неї просто немає таланту. “Я не можу робити це як шоу однієї жінки”.

Іноземність із політичним ремеслом

Вагенкнехт більше нагадує інтелектуального самотнього вовка, який любить писати книги. За її власним зізнанням, їй важко дається справжнє політичне ремесло. Їй чуже «володіння апаратом», сказала вона якось, – наприклад, ведення партійних друзів, культивування мереж, бити в барабан для підтримки на дискусійних раундах.

«Я також можу уявити перспективу як письменника і публіциста», – каже вона в інтерв’ю. «Але я також хотіла б змінити ситуацію політично, говорю це чесно». Але перш ніж зважитися на такий проект, Вагенкнехт хоче переконатися, що він може вийти. “Я не хочу закінчити свою політичну кар’єру провалом”.

Якось вже була невдача з «Aufstehen».

Вона й досі добре пам’ятає невдалу спробу створити міжпартійний лівий рух. Проект «Aufstehen», запущений у 2018 році, не спалахнув.

Читайте також:  Шведський суд схвалив екстрадицію до Туреччини

«У нових партій завжди є ризик, що в них захочуть вступити не лише розумні та чесно віддані справі люди, а й важкі люди». З «Aufstehen» вона зазнала, що щось подібне може призвести до провалу.

Немає майбутнього у Лівій партії

Політик не бачить для себе майбутнього у Лівій партії. На початку березня Вагенкнехт дала зрозуміти, що більше не хоче балотуватися до Бундестагу від цієї партії. Після закінчення цього законодавчого періоду в 2025 році або з політикою буде покінчено, «чи буде щось нове в політичному плані».

Протягом багатьох років вона ворогувала зі своєю партією, але й партія ворогувала з нею. З одного боку, Вагенкнехт є чимось подібним до видного діяча лівих і запрошується на кожне ток-шоу, з іншого боку, вона неодноразово йде проти зерна та офіційного курсу партії зі спірних питань: з політики щодо біженців вона виступала проти відкритих кордонів, скептично ставилася до вакцинації від корони, а у своїй книзі «Самоправедники» (Die Selbstgerechten) вона пішла всупереч гендерній та кліматичній частині своєї партії.

У суботу керівництво лівих розкритикувало дії Вагенкнехта через Твіттер. Перед лицем війни, кліматичної кризи, інфляції та страйків партія зазнає труднощів як ніколи. «Оголошення про те, що ви хочете прийняти рішення про створення конкуруючої партії протягом найближчих кількох місяців, є безвідповідальним», – заявили лідери Лівих Янін Віслер і Мартін Ширдеван, дотримуючись твіту прес-служби партії. «Це ображає тисячі членів, які відстоюють DIE LINKE та її цілі на місцях. Ми закликаємо всіх відкинути спроби розколу, захищати DIE LINKE як плюралістичну соціалістичну партію та розвивати її далі».

Пропозиції від AfD

Вагенкнехт також порушила питання про Росію та Україну, звинувативши німецький уряд у веденні економічної війни проти Росії – що один в один збігається з вибором слів лідера AfD Тіно Крупалла. Нещодавно вона разом з Алісою Шварцер виступала за переговори та компроміси «з обох боків» з «Маніфестом за мир» і мобілізувала тисячі людей на велику демонстрацію в Берліні. Вагенкнехт отримала запрошення від лідера AfD Тюрінгії Бьорна Хеке приєднатися до AfD.

Читайте також:  Кліматичні активісти зняли 250 знаків на автомагістралях

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я