Шольц з міністрами для урядових консультацій у Токіо

19

Федеральний канцлер Олаф Шольц (СДПН) та шість його найважливіших міністрів прибули до Токіо на перші японо-німецькі урядові консультації. Після більш ніж дванадцятигодинного нічного перельоту на урядовому літаку Конрад Аденауер вони приземлилися в японській столиці опівдні в суботу (за місцевим часом).

Консультації між урядами двох країн спрямовані на подальше зміцнення відносин між близькими друзями, що вже стали близькими. Їх вестиме Шольц та прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда. Зворотний візит вже заплановано на ранок неділі.

У центрі уваги буде тема економічної безпеки. Головне питання – розширення міжнародного співробітництва з метою зниження залежності від окремих економічних держав, наприклад, імпорту сировини. Німеччина хоче отримати уроки зі своєї колишньої газової залежності від Росії, яку вдалося усунути лише шляхом демонстрації сили після російського вторгнення в Україну. Японія, яка також імпортує сировину у великих масштабах, спеціально ухвалила закон про економічну безпеку, який німецький уряд вважає зразковим. Також було створено окрему міністерську посаду для вирішення пріоритетного питання.

«Продовжуватиме піднімати прапор в Індо-Тихоокеанському регіоні».

На зустрічі також обговорюються питання оборони. Збройні сили Німеччини вже направили військовий корабель та винищувачі до Тихоокеанського регіону для зміцнення співпраці з дружніми силами. Цього року вони планують знову взяти участь у навчаннях. «Ми і далі підніматимемо прапор в Індо-Тихоокеанському регіоні», – заявляє німецька делегація. У Південно-Китайському морі існує кілька територіальних конфліктів між Китаєм та такими країнами, як В’єтнам, Філіппіни та Малайзія. Крім того, існує конфлікт між Китаєм і Тайванем, який вважає себе незалежним, що не ухвалюється урядом у Пекіні.

Для уряду Німеччини урядові консультації – зустрічі кількох членів кабінету міністрів з обох боків – не є чимось новим. У минулому вони вже проводилися, наприклад, з Китаєм, Індією, Бразилією, Ізраїлем, а до 2012 року також із Росією. Це ще більше поглиблює відносини з близькими або стратегічно важливими партнерами. З погляду німецької делегації, це «логічне завершення» того, що Японію тепер буде прийнято до цього «ексклюзивного клубу». Уряд у Токіо, з іншого боку, не має досвіду проведення переговорів у такому форматі. Тому німецькій стороні спершу довелося пояснити йому, як це працює.

Читайте також:  Африканська делегація закликає Москву до переговорів із Києвом

Шольц надсилає чіткий сигнал своїм візитом до Японії.

Після вступу на посаду Шольц доклав чимало зусиль для поглиблення відносин із Японією. У квітні 2022 року це була перша азіатська країна, на яку він відвідав. Він навмисно не наслідував приклад своїх попередників Ангели Меркель (ХДС) і Герхарда Шредера (СДПН), які першими відвідали Китай. Тим самим Шольц вже тоді давав зрозуміти, що Німеччина хоче ширше позиціонувати себе в Азії, щоб зменшити свою економічну залежність від Китаю. Поїздка до Пекіна була у листопаді.

У Токіо канцлера супроводжують шість його найважливіших міністрів: Роберт Хабек (віце-канцлер та економіка, Зелені), Анналена Баєрбок (іноземні справи, Зелені), Крістіан Лінднер (фінанси, ВДП), Ненсі Фезер (внутрішні справи, СДПН), Борис Пісторус (оборона, СДПН) та Фолькер Віссінґ (транспорт, ВДП). До них на місці мала приєднатися бізнес-делегація з одинадцяти осіб.

Нині Японія головує у G7, групі економічно сильних демократичних держав. Щорічний саміт відбувається у Хіросімі у травні. Після цього Шольц знову вирушить до Японії.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я