Польща хоче поставити танки Leopard

12

Маючи намір поставити Україні бойові танки Leopard, польський уряд посилює тиск на Німеччину за тиждень до переговорів у Рамштайні.

Його країна вже ухвалила рішення про надання українцям бойових танків Leopard для однієї роти в рамках коаліції, заявив президент Анджей Дуда у західноукраїнському місті Львові після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським та президентом Литви Гітанасом Науседа. У Польщі, як і в Німеччині, рота “Леопардів” зазвичай оснащена 14 основними бойовими танками.

Міністр оборони США Ллойд Остін запросив членів так званої Контактної групи в Україні на зустріч 20 січня на американській авіабазі Рамштайн у Рейнланд-Пфальці. На зустрічі буде обговорено подальшу допомогу в галузі озброєнь. Крім США, до контактної групи по Україні також входять Німеччина та Великобританія.

Німеччина відіграє ключову роль у дебатах

Дуда сказав, що передумовою передачі бойових танків Leopard була, з одного боку, «ціла серія формальних вимог і узгоджень». З іншого боку, Польща хоче, щоб з цією метою було створено міжнародну коаліцію, до якої інші країни також внесли б бойові танки «типу «Леопард» та інші». Потім вони мають бути своєчасно передані Україні, щоб підтримати оборону країни, яка зазнала нападу з боку Росії.

Німеччина відіграє ключову роль у дебатах, оскільки танки Leopard 2 були розроблені в Німеччині та не можуть бути передані Україні без дозволу Німеччини. З боку уряду Німеччини не було жодних сигналів зміни курсу в короткостроковій перспективі. Прес-секретар уряду Штеффен Хебестрейт заявив у Берліні, що «малоймовірна» зміна позиції уряду до зустрічі в Рамштайні. За його словами, конкретних запитів також не надходило.

За словами Хебестрайта, також не було відомо жодного конкретного запиту від союзників, щоб Німеччина сама постачала бойові танки. «У нас є системи протиповітряної оборони різних видів, у нас є бойові машини піхоти, але ми також постачали і продовжуємо постачати набагато більше військових транспортерів тощо. Ми дуже уважно стежимо за ситуацією на місцях», – наголосив він.

Читайте також:  ХСС розкритикував реформу виборчого законодавства

Лондон розглядає можливість постачання основних бойових танків Challenger 2

Міністр закордонних справ Анналена Баєрбок (Зелені) заявила напередодні ввечері, що Україні потрібні додаткові поставки танків для звільнення більшої кількості територій. У передачі «Tagesthemen» на каналі ARD вона захищала підхід німецького уряду, що полягає у координації дій із союзниками та обережності щодо попиту на танки Leopard. «Навіть якщо серце горить, – сказала вона, – важливо разом подумати про те, які відповідальні кроки можна зробити.

Рішення про постачання танків Leopard 2 має бути ухвалене протягом кількох тижнів, за словами прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона. “Я думаю, що досить добре відомо, що потрібно Україні”, – сказав Крістерссон у Стокгольмі. Тепер кожна країна намагатиметься ухвалити рішення про те, що вона може надати, сказав він. За його словами, необхідно брати до уваги потреби власних збройних сил та «звичайно, домовленості та рішення, які залежать від партнерів щодо цих конкретних систем озброєнь».

Швеція також має танки Leopard 2, моделі, адаптовані для шведських потреб, під назвою Stridsvagn 121 та 122. Крістерссон не сказав, чи його уряд розглядатиме можливість передачі деяких танків Україні. За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS/Military Balance), востаннє шведи мали 120 Leopard 2A5 (Strv 122). Не зовсім ясно, чи є у них ще дев’ять старіших Leopard 2A4 (Strv-121). Цей найстаріший тип, що найбільш часто випускається, розглядається як можливий кандидат на постачання в Україну.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я