CSU подає конституційну скаргу на реформу виборчого законодавства

22

За день після рішення Бундестагу про реформу виборчого законодавства ХСС вирішив подати конституційну скаргу. Рішення було ухвалено одноголосно на засіданні виконавчої ради ХСС у суботу, за словами учасників. Конституційна скарга – а також скарга уряду землі Баварія – має бути подана до літніх канікул, оголосив лідер ХСС та прем’єр-міністр Маркус Зедер.

СДПН, «зелені» та ВДП провели реформу виборчого законодавства, отримавши більшість у Бундестазі в п’ятницю, всупереч запеклій опозиції, особливо з боку ХСС та Лівої партії.

З 736 до 630 мандатів

В результаті реформи Бундестаг, який виріс до 736 членів, має остаточно скоротитися до 630 місць із наступних виборів у 2025 році. Це має бути досягнуто за рахунок відмови від надлишкових та компенсаційних мандатів. Досі вони призводили до того, що Бундестаг ставав все більш роздутим. Згідно з новими правилами, у майбутньому може статися так, що кандидат переможе у своєму виборчому окрузі безпосередньо, але все одно не потрапить до Бундестагу. Це особливо обурює ХСС.

Крім того, діятиме сувора п’ятивідсоткова умова. Так зване положення про базовий мандат буде скасовано. Досі вона забезпечувала проходження партій до Бундестагу за результатами другого голосування, навіть якщо вони набирали менше ніж п’ять відсотків, але отримували не менше трьох прямих мандатів. 2021 року цим скористалася Ліва партія. Залежно від результатів виборів, скасування цього положення може мати наслідки і для ХСС, чиї прямі кандидати традиційно виграють більшість округів у Баварії. Якщо її частка по всій країні впаде нижче за п’ять відсотків, вона буде виключена з Бундестагу.

Зедер: атака на демократію

«Це атака на демократію та федералізм», – сказав Зедер після засідання правління ХСС. «На демократію, тому що обрані безпосередньо депутати більше не засідатимуть у німецькому Бундестазі в майбутньому, це вирішуватимуть якісь інші органи. І на федералізмі, тому що можливо цілі регіони, такі як Баварія, більше не будуть його частиною». Зедер критикує партії світлофора за те, що вони хочуть не зменшити розмір Бундестагу, а послабити опозицію та Баварію. Майже дев’ять мільйонів голосів можна «раціоналізувати», стверджував він, – це було б глибоке порушення принципів федеративної держави та федералізму. А ХСС, по суті, було б «відмовлено у праві на існування».

Читайте також:  Міністерство фінансів хоче проводити жорсткий бюджетний курс

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я