Основні бойові танки Leopard, Abrams та Challenger

107

Завдяки запланованому постачанню бойових танків Україна буде оснащена найкращими броньованими машинами для поля бою. До них відносяться німецький Leopard 2, американська модель M1 Abrams та британський Challenger 2. Військові експерти бачать у цих машинах баланс захисту, мобільності та вогневої потужності.

Леопард 2

Бундесвер використовує основний бойовий танк у різних варіантах з 1979 р. Збройний 120-міліметровою гарматою, остання модель може використовуватися чотирма солдатами на борту для поразки цілей з відривом до 5 000 метрів. Протягом багатьох років гусеничні машини компанії Krauss-Maffei Wegmann отримували дедалі міцнішу броню. Нинішня серія A7V вагою близько 64 тонн розвиває максимальну швидкість 63 кілометри на годину із дизельними двигунами потужністю 1500 к.с.

Протягом наступних трьох років німецька армія отримає загалом 104 машини Leopard 2 A7V. Старіші моделі поступово виводитимуться з експлуатації або передаватимуться іншим країнам. Згідно з щорічним звітом «Військовий баланс 2022» Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Німеччина володіє більш ніж 300 танками Leopard 2 різних серій.

M1 Abrams

Американський основний бойовий танк багато в чому схожий на Leopard 2. З 1980 року M1 Abrams існує у трьох основних варіантах. Починаючи з моделі M1A1, на борту встановлено 120-міліметрову гармату. Чотири пасажири захищені від нападу сталевою бронею. При потужності 1500 л. “Абрамс”, який важить до 74 тонн залежно від моделі, розвиває максимальну швидкість трохи менше 68 кілометрів на годину. На відміну від Leopard 2, M1 Abrams працює на парафіні за допомогою газової турбіни.

За даними Military Balance, США володіють більш ніж 6 000 із них у різних модифікаціях – трохи більше половини з них перебувають на зберіганні.

Челленджер 2

Challenger 2 перебуває на озброєнні британської армії з 1998 року. Маючи максимальну швидкість 59 кілометрів на годину по дорозі і 40 кілометрів на годину по бездоріжжю, основний бойовий танк призначений для знищення танків противника зі своєї 120-міліметрової гармати. Екіпаж із чотирьох осіб керує машиною з дизельним двигуном, бойова маса якої становить 75 тонн.

Читайте також:  Політичне відродження Асада після землетрусів

За даними Military Balance, Великобританія володіє 227 літаками Challenger 2, це число також наводилося Комітетом з оборони в парламенті Великобританії в 2021 році. Однак депутати також зазначають, що з моменту своєї появи машина не зазнала значних покращень характеристик і тому технічно дещо поступається Leopard 2 та M1 Abrams. Тим часом розробляється наступник моделі Challenger 3; майже 150 одиниць мають увійти до британського арсеналу до 2040 року.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я