Світлофорний уряд не стимулює цифровізації

21

Правляча коаліція, що складається із СДПН, «зелених» та ВДП, досі не змогла ініціювати цифровізацію, на думку осіб, які приймають рішення. Про це свідчать результати опитування, опубліковані в середу інститутом вивчення громадської думки Allensbach на замовлення берлінської бізнес-школи ESCP. У ньому чотири з п’яти з 500 опитаних політичних і ділових лідерів (83%) вважають, що уряд СДПН, «зелених» і ВДП поки досяг не більшого прогресу в цифровій трансформації, ніж попередня велика коаліція.

Наприкінці 2021 року, невдовзі після виборів до Бундестагу, 82 відсотки осіб, які ухвалюють рішення, все ще вірили в те, що уряд «світлофора» прагнутиме цифровізації. У цьому більшість (94%) вважає, що Німеччина відстає у багатьох галузях цифровизации. За даними цьогорічного опитування, у це вірять уже 96 відсотків.

Ренате Кёхер, керуючий директор Allensbach, пояснює затримку уряду, зокрема непередбаченими кризами. Агресивна війна проти України, наприклад, поставила енергопостачання як важливу тему на порядок денний політиків 2021 року. “Це відсунуло на задній план інші теми, які насправді займали багато місця в їхньому порядку денному”, – сказав Кехер на прес-конференції, – включаючи цифровізацію.

Професор: Не бракує інноваційних ідей

Проте не лише керівники компаній вважають, що без технічного прогресу не обійтись. У ході опитування населення на ту саму тему 77 відсотків респондентів висловили думку, що цифровізація відіграватиме велику чи дуже велику роль у Німеччині в майбутньому. Згідно з результатами опитування, значного прогресу можна досягти завдяки цифровізації, особливо в адміністративній сфері (80%), в секторі охорони здоров’я (72%) та в промисловості (70%).

Для «цифрового адміністративного повороту», на думку професора університету Філіпа Майсснера з ESCP Berlin, усі державні послуги мають надаватися у цифровому вигляді та переважно на центральній платформі. Цифровізація також відкриває величезні можливості у системі охорони здоров’я, наприклад, за допомогою цифрових лікарняних листів. За словами Майсснера, недоліку в інноваційних ідеях немає, але надто часто не вистачає їх реалізації: «Недостатньо просувати дослідження на найвищому рівні, ми також повинні забезпечити, щоб результати цих досліджень потім були переведені в ринкові продукти та компанії.

Читайте також:  Жертва вимагає 350 000 євро

СвДП зробила оцифрування основним напрямом своєї федеральної виборчої кампанії 2021 року. Тоді 29% вважали, що ця партія справді рухатиме цифровізацію вперед – найвищий показник серед усіх партій. У поточному опитуванні, однак, цей показник становить лише 16 відсотків. 11 відсотків населення вважають ХДС та ХСС рушійною силою у питаннях цифровізації, тоді як 6 відсотків бачать у цій ролі СДПН.

Згідно з результатами опитування, не всі верстви населення пов’язують із оцифруванням насамперед позитивні моменти. У той час як представники вищих соціальних класів думають про цифровізацію здебільшого з погляду майбутнього (89%) та можливостей (82%), кожен другий респондент із нижчих класів (51%) асоціює це поняття зі втратою роботи, а багато – зі стеженням (76%).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я