Недостатній захист клімату: суд засуджує уряд Німеччини

7

Німеччина поставила перед собою амбітні кліматичні цілі, але їхнє виконання відстає, особливо у сфері транспорту та будівництва. Згідно з судовим рішенням, уряд Німеччини має вжити термінових заходів.

Недостатній захист клімату: суд засуджує уряд Німеччини

Ще одна невдача в суді для світлофорів: Вищий адміністративний суд Берліна та Бранденбурга зобов'язав федеральний уряд негайно розпочати реалізацію програм захисту клімату на транспорті та в будівлях.

11-й сенат виніс рішення на користь скарг Deutsche Umwelthilfe та екологічної асоціації BUND. Позивачі вітали рішення і закликали до негайних дій, наприклад, запровадження обмеження швидкості. Проте уряд може подати апеляцію і цим відтермінувати набрання рішенням чинності.

Цілі для транспорту та будівель не досягнуто

Йдеться про Закон про захист клімату, який нині встановлює щорічні цілі для кожного сектора зі скорочення шкідливих парникових газів. Якщо цієї мети в окремих секторах не досягнуто, стаття 8 закону передбачає, що відповідальне міністерство має вжити контрзаходів, розробивши програму негайних дій. Цільові показники для транспорту та будівель були пропущені у 2022 році. Проте ситуація ускладнюється тим, що світлофори вже погодилися внести зміни до тих пунктів, які зараз оспорюються в суді.

Тепер суд ухвалив, що федеральний уряд має вжити додаткових заходів, щоб забезпечити досягнення кліматичних цілей на період з 2024 по 2030 рік. Головуючий суддя Аріан Холле пояснив у ході слухань, що уряд вніс зміни до своєї програми захисту клімату у жовтні 2023 року у зв'язку з надмірно високим рівнем викидів. Однак це був скоріше середньо- та довгостроковий документ. Програма негайних дій, передбачена законом, є чимось іншим.

«Програма негайних дій та програма захисту клімату – це два різні інструменти, – каже Холле. Програма негайних дій призначена для конкретної реакції на невиконання цільових показників, щоб забезпечити їх виконання у наступні роки, пояснив головуючий суддя у своїй ухвалі. Суд відхилив аргумент федерального уряду про те, що ця акція не є прийнятною.

Читайте також:  "На межі" - школи вимагають більшої підтримки

За допомогою узгодженої поправки до положень, які зараз заперечуються в суді, коаліція хоче добитися того, щоб обов'язкові щорічні цілі більше не встановлювалися для кожного сектора, а застосовувалися лише для виконання спільних цілей захисту клімату. Однак ця реформа ще не завершена та викликає багато суперечок.

Самі кліматичні цілі залишаться незмінними: Відповідно до закону, до 2030 року викиди парникових газів мають скоротитися на 65% порівняно з рівнем 1990 року. Минулого року було досягнуто гарного 40-відсоткового скорочення.

Екологічна дія Німеччини: «Ми дуже задоволені»

Від імені Deutsche Umwelthilfe керуючий директор Юрген Реш заявив Німецькому агентству друку: «Ми дуже раді, бо давно чекали на це рішення. Тепер воно з'явилося на початку Всесвітньої конференції з клімату в Дубаї. Це не збіг». Уряд Німеччини було визнано таким, що не виконує свої власні кліматичні цілі.

«Це дуже чіткий заклик не вдаватися до подальших хитрощів, щоб уникнути вжиття заходів, – сказав Реш. Усі розумні заходи, які нічого не варті або навіть приносять гроші, повинні бути вжиті».

Реш згадав обмеження швидкості на автомагістралях та програму негайного ремонту громадських будівель, таких як школи чи дитячі садки, а також скорочення субсидій, що шкодять клімату, які, на його думку, можуть принести необхідні гроші до державного бюджету. Він очікує, що реформа Закону про захист клімату не буде реалізована і федеральний уряд не піде на перегляд. “Ні, Німеччина має показати приклад вже зараз”, – сказав представник асоціації.

Проте адвокат позивача Ремо Клінгер визнав, що апеляція до Федерального адміністративного суду спочатку відкладе дію рішення берлінського суду. “Я очікую, що апеляція поки буде подана федеральним урядом”, – сказав Клінгер. Однак він також розраховує на успіх у Федеральному адміністративному суді.

Читайте також:  Врятовано 110 мігрантів у Середземному морі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :