Росія забороняє рух ЛГБТК+ як “екстремістський”

10

Гомосексуалісти та інші гомосексуальні люди давно зазнають сильної дискримінації в Росії – особливо з початку агресивної війни проти України.

Санкт-Петербург: Незалежні російські ЗМІ зазначають, що судді навіть не уточнили, кого саме вони вважають частиною ЛГБТ-руху.

Росія забороняє рух ЛГБТК+ як «екстремістський»

Верховний суд Росії відніс співтовариство ЛГБТК+ до категорії «екстремістських» і тим більше обмежив права геїв, лесбіянок та інших представників квіру. У четвер судді задовольнили відповідну заяву Міністерства юстиції РФ, повідомляє агентство «Інтерфакс» із посиланням на суд. Суд ухвалив «визнати міжнародний громадський ЛГБТ-рух екстремістською організацією та заборонити його діяльність на території Росії».

Це рішення вже заздалегідь зазнало різкої критики з боку правозахисників. Незалежні російські ЗМІ зазначили, що судді навіть не уточнили, кого саме вони належать до «ЛГБТ-руху». Відповідно, конкретні наслідки цього рішення від початку не були відомі. Квір-активісти, які вже зазнавали серйозних репресій, побоюються, що головна мета дій російської судової системи – повністю змусити їх замовкнути на публіці та розпалити ще більшу ненависть до меншин.

Абревіатура LGBTQI+ означає лесбіянок, геїв, бісексуалів, транссексуалів, квірів та інтерсексуалів, а знак плюс та зірочка позначають інші ідентичності та підлоги.

Великий міжнародний протест

Росія робить масштабні дії проти соціального розмаїття у своїй країні, особливо після початку агресивної війни проти України у лютому 2022 року. Близько року тому було прийнято закон, який забороняє так звану «пропаганду ЛГБТ» – тобто будь-яке позитивне зображення, наприклад, лесбійського чи одностатевого кохання. З того часу це торкнулося, наприклад, постів у соціальних мережах, а також змісту книг, фільмів, ЗМІ та реклами. Порушення можуть спричинити великі штрафи.

На той час цей захід викликав великий міжнародний протест – зокрема тому, що в країні вже діяв закон, що забороняє поширення гомосексуального контенту серед дітей та молоді. За даними антикремлівського Telegram-каналу “Верстка”, доходи російської держави від штрафів за нібито “пропаганду ЛГБТ” за останні п'ять років зросли у вісімдесят разів.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Нещодавнє рішення Верховного суду знову викликало великий страх серед квірів у Росії – і невизначеність через безліч питань щодо конкретних наслідків, на які немає відповідей. «Що за «ЛГБТ-рух» заборонив Верховний суд?» – запитав незалежний портал новин «Meduza» – і тут же відповів: «Ми не знаємо».

Слухання за зачиненими дверима

Посилаючись на юристів, видання пише, що всі люди в Росії, які відкрито говорять про свою гомосексуальність чи ідентичність, тепер, швидше за все, перебувають під загрозою. Критиці зазнав і той факт, що судове засідання тривало лише чотири години і проходило за зачиненими дверима.

Російська заборона на ЛГБТКІ+ викликала обурення і за кордоном. Міхаель Лінк, депутат Бундестагу та заступник лідера парламентської фракції ВДП, заявив: «Путін вкотре показує, як сильно він боїться свободи слова та вільного розвитку особистості, і тому створює в Росії все більш репресивний та дискримінаційний режим».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я