Король Карл закликає до дій проти зміни клімату

12

Конференція з клімату в Дубаї покликана досягти прогресу у боротьбі з глобальним потеплінням. На початку конференції глави держав та урядів почули слова застереження – і не лише від британського монарха.

COP28: король Карл закликає до дій проти зміни клімату

Король Карл III закликав учасників Всесвітньої кліматичної конференції вжити оперативних заходів щодо боротьби зі зміною клімату. Надії всього світу покладаються на глав держав та урядів, заявив британський монарх у Дубаї. Він висловив сподівання, що COP28 стане «критично важливим поворотним пунктом на шляху до реальних перетворювальних дій». “Земля не належить нам, ми належимо Землі”, – сказав Чарльз.

Монарх застеріг від байдужості. «Зараз рекорди б’ються так часто, що ми, можливо, стаємо несприйнятливими до того, про що вони насправді нам говорять», – сказав Чарльз, маючи на увазі дані дослідників про більш високі температури. «Ми проводимо величезний, лякаючий експеримент, у ході якого ми змінюємо всі екологічні умови одночасно, зі швидкістю, яка набагато перевищує можливості природи», – сказав він.

Король відомий своєю прихильністю до захисту довкілля

Незважаючи на певний прогрес, попереджувальні ознаки зміни клімату, як і раніше, ігноруються, критикує 75-річний король. «Було досягнуто деякого важливого прогресу, але я дуже стурбований тим, що ми так сильно збилися зі шляху». Кількість CO2 та метану в атмосфері надзвичайно зросла. Це буде мати катастрофічні наслідки для засобів існування у всьому світі.

Король вже кілька десятиліть відомий своєю турботою про навколишнє середовище та природу. Він відкрив конференцію COP21 у Парижі у 2015 році, будучи ще спадкоємцем престолу. Однак, ставши королем, він уже не може висловлювати свої думки так само ясно, як раніше, оскільки зобов’язаний зберігати суворий політичний нейтралітет. Тому кілька тижнів тому Чарльзу довелося оголосити про суперечливі плани консервативного британського уряду щодо масштабного розширення видобутку нафти та газу у Північному морі.

Читайте також:  Шольц про помірність під час голосування в ООН

Гутерріш: лише світові лідери можуть вилікувати хворобу

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також рішуче закликав глав держав та урядів вжити заходів проти зміни клімату. «Полярні льоди та льодовики зникають на наших очах, викликаючи хаос у всьому світі: від зсувів і повеней до підвищення рівня моря», – заявив Гутерріш у Дубаї. «Але це лише один із симптомів хвороби, яка ставить наш клімат на коліна. Хвороби, яку можете вилікувати лише ви, лідери країн світу».

Глави держав та урядів світу стоять разом для групового фото на кліматичному саміті ООН.

Нещодавно він побував на льодах Антарктиди, що тануть, а незадовго до цього – на таючих льодовиках Непалу. “Ці два місця знаходяться далеко один від одного, але пов’язані кризою”. Гутерріш наголосив: «Життєві показники Землі дають збій». Але ще не пізно вжити заходів, сказав він. Економіки та компанії по всьому світу мають перейти на відновлювані джерела енергії. Конференція COP28 має стати «переломним моментом», зажадав Генеральний секретар ООН.

«Глобальне потепління підриває бюджети, підвищує ціни на продовольство, перевертає енергетичні ринки та провокує кризу вартості життя, – сказав він. Але захист клімату все ще може повернути перемикач.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я