Ізраїль довгий час мав плани нападу ХАМАС

8

Як могло статися, що Ізраїль був настільки здивований атакою ХАМАС, що терористам вдалося влаштувати криваву бійню та викрасти заручників? Очевидно, відбувся фатальний прорахунок.

Ізраїль довгий час мав плани нападу ХАМАС.

За даними газети New York Times, Ізраїль мав докази того, що ісламістське угруповання ХАМАС планувало велику атаку більш ніж за рік до 7 жовтня. За даними видання, ізраїльська влада вела активний обмін інформацією про 40-сторінковий документ під кодовою назвою «Єрихонська стіна», в якому викладався план бойових дій ХАМАС. Як стверджується, він у всіх деталях нагадував атаку, яку терористи ХАМАС здійснили з сектору Газа на початку жовтня, повідомляє американська газета.

Згідно з доповіддю, проект потрапив до рук ізраїльської влади ще «торік» – більш ніж за рік до нападу – і потім циркулював у військових та розвідувальних колах. Однак у результаті його було відкинуто експертами як надто амбітний і складний для виконання ХАМАСом.

У документі, який, за даними газети, було переведено, не вказувалася дата нападу, але описувалася точна методична атака з метою подолання укріплень навколо сектору Газа, захоплення ізраїльських міст та штурму важливих військових баз, включаючи штаб дивізії.

Згідно з документом, план передбачав ракетні обстріли на початку, безпілотники, які мали вивести з ладу камери спостереження, автоматичні гранати на кордоні, а також бійців, які мали масово вторгнутися до Ізраїлю на парашутах, мотоциклах чи пішки – план, якому ХАМАС зрештою результаті слідував «з жахливою точністю», як пише газета.

Аналітик розвідки випустив додаткове попередження

За три місяці до фактичної атаки, згідно з електронними листами, які потрапили в розпорядження New York Times, аналітик з відділу дешифрування попередив, що ХАМАС завершив підготовку, яка дуже схожа на документ «Єріхонська стіна». “Я категорично не згодна з тим, що цей сценарій вигаданий”, – написала вона полковнику з підрозділу в Газі. «Це план, розроблений на початку війни. Це не просто наліт на село».

Читайте також:  НАТО святкує, РФ готує відповідь

Але військовий колега залишився на своїй думці, що ХАМАС не здатний здійснити такий всеосяжний план. «Коротше кажучи, давайте терпляче почекаємо», – такою була його відповідь.

«Немає жодних сумнівів у тому, що атака 7 жовтня була провалом з нашого боку. Звісно, ​​це був провал, – заявила прес-секретар ізраїльського уряду Таль Хайнріх в інтерв'ю американській телекомпанії CNN. Ізраїль уважно вивчить те, що сталося, і витягне з нього уроки».

На запитання про те, наскільки прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху знав про сценарій атаки чи читав документи, Хайнріх відповіла: «Ми розслідуватимемо. Прем'єр-міністр також говорив про це. Коли настане час, він скаже більше».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я