Мільярдер Мілчан дає свідчення проти Нетаньяху

17

Кажуть, що ізраїльський прем’єр-міністр із задоволенням приймав шампанське, сигари та коштовності від свого друга-мільярдера Мілчана. Проте, згідно зі звітом, були й конкретні побажання.

 

Мільярдер Мілчан дає свідчення проти Нетаньяху

Ізраїльський голлівудський продюсер Арнон Мілчан у неділю дав свідчення у суді у справі Біньяміна Нетаньяху про те, що нібито постачав прем’єр-міністру Ізраїлю розкішні подарунки. Мілчан зробив заяву в Брайтоні, Великобританія, і вона транслювалася відео в зал окружного суду Єрусалима. Дружина Нетаньяху Сара була присутня у Брайтоні на власне прохання.

За словами Мільчана, він регулярно дарував подружжю рожеве шампанське, сигари та коштовності. Спочатку це робилося з його власної ініціативи, потім з’явилися прохання від Нетаньяху. Поступово кількість подарунків зростала. Згідно з обвинувальним висновком, вартість розкішних подарунків Нетаньяху від друзів-мільярдерів становить близько 700 000 шекелів (сьогодні це еквівалент приблизно 176 000 євро).

Все можна?

У спілкуванні існували певні коди для різних подарунків, каже Мілчан. Сорочки для Нетаньяху називалися «гномами», сигари – «листям», а шампанське – «рожевим». За його словами, він не порушував жодних законів навмисно. “Нетаньяху сказав мені, що за винятком (подарунка) вдома, друзям дозволяється дарувати подарунки друзям”.

Згідно з обвинувальним висновком, в обмін на подарунки Нетаньяху нібито лобіював, серед іншого, продовження дії закону, який би Мільчану заощадив мільйони на податках. Нетаньягу також звинувачують у тому, що він допоміг Мільчану отримати нову візу до США. У минулому Нетаньяху завжди заперечував усі звинувачення та говорив про «полювання на відьом».

Нетаньягу стежив за дачею свідчень у залі суду в Єрусалимі. Мільчан привітав його на івриті своєю прізвисько: «Шалом, Бібі!». Очікується, що допит мільярдера триватиме близько двох тижнів.

Читайте також:  Піонер у Верховному суді - померла Сандра Дей О'Коннор

Процес у справі про корупцію проти Нетаньяху триває близько трьох років. Його також звинувачують у тому, що під час перебування міністром зв’язку він надав пільги телекомунікаційному гіганту Bezeq. Натомість ЗМІ «Валла», яке належить цій компанії, як стверджується, позитивно відгукувалося про нього. Крім того, стверджується, що він запропонував видавцеві критично налаштованої газети Арнону Мозесу послабити його конкуруючу газету в обмін на позитивне висвітлення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я