Повстання проти Кремля закінчилося

23

Відкрита боротьба за владу в Росії між босом найманців Пригожиним та президентом Путіним, схоже, вирішилася, і наразі небезпечна битва запобігла. Війна проти України продовжується.

 

Повстання проти Кремля закінчилося

Збройне повстання російських найманців проти керівництва президента Володимира Путіна, схоже, закінчилося незабаром після несподіваної ескалації. За наказом начальника найманців Євгена Пригожина члени його сумнозвісної приватної армії Вагнера до пізнього вечора суботи залишили свої позиції на півдні Росії і повернулися до своїх польових таборів.

За словами Кремля, кримінальну справу, порушену проти Пригожина за збройний заколот проти військового керівництва, буде припинено. Сам Пригожин безперешкодно вирушить до Білорусі, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляє російське інформаційне агентство «Інтерфакс». Він сказав, що має «слово президента» як гарантію безперешкодного виїзду.

Бійці військ Вагнера також не переслідуватимуться у зв’язку з їхньою службою на фронті в Україні, запевнив Пєсков. Навпаки, деяким із найманців буде запропоновано контракт на службу у російських збройних силах. Раніше білоруський правитель Олександр Лукашенко переконував Пригожина відмовитися від заколоту, згідно з його власними заявами. За словами Пєскова, Лукашенко запропонував виступити посередником, оскільки він особисто знайомий з Пригожиним близько 20 років. Сам Пригожин не коментував це питання.

Спочатку багато було незрозуміло

Незадовго перед тим ватажок найманців заявив, що зупиняє просування своїх загонів на столицю Росії Москву. «Наші колони розвертаються та повертаються до польових таборів у зворотному напрямку», – сказав він у голосовому повідомленні, опублікованому його прес-службою в Telegram. За словами Пригожина, досі не пролилося «ні краплі крові наших бійців», але тепер настав момент, коли кров може пролитися. Тому, за його словами, настав час розгорнути колони.

Спочатку було неясно, чи пропонували Пригожину, чи хоча б обіцяли інші поступки, крім імунітету від судового переслідування, щоб зупинити просування його військ на Москву. Довгий час він вважався довіреною особою Путіна, недоторканою фігурою в російській структурі влади, доки кремлівський лідер не назвав його «зрадником» у суботу вранці – і тим самим привселюдно зняв його з посади. Також сумнівно, що у майбутньому стане із закордонними місіями армії Вагнера, які донедавна, особливо в Африці, представляли російські інтереси збройною силою.

Читайте також:  ООН - обговорення ситуації на Запорізькій АЕС

Війська Вагнера залишають південне місто Ростов-на-Дону

Війська Вагнера залишили свої позиції у південному російському місті Ростові-на-Дону, які вони утримували до ранку неділі. Під оплески громадянського населення перші машини з найманцями залишили штаб Південного військового командування Росії, який вони захопили лише за кілька годин до цього, а потім танки та бойові машини також залишили центр міста. Згідно з офіційними повідомленнями, всі блокпости на під’їзних дорогах до Москви було знято рано-вранці в неділю.

Боротьба за владу між Пригожиним та керівництвом російської армії, яка тліє вже кілька місяців, загострилася у суботу ввечері. 62-річний Пригожин звинуватив міністра оборони Сергія Шойгу в тому, що той наказав напад на військовий табір військ Вагнера, тим самим прийнявши на себе загибель «великої кількості» бійців. Сумнозвісний підрозділ найманців бився разом із регулярними російськими військами в агресивній війні Москви проти України і відіграв особливо важливу роль у захопленні міста Бахмут у Донецькій області. Проте вже кілька місяців точаться суперечки про повноваження та постачання боєприпасів.

Бойові дії в Україні продовжуються

Після передбачуваного нападу на табір Вагнера, яке міністерство оборони в Москві відразу ж спростувало, Пригожин оголосив «марш правосуддя», щоб покарати винних. У суботу його війська вперше зайняли військові об’єкти у Ростові-на-Дону. Пізніше стало відомо, що у бік Москви почали просуватися додаткові підрозділи. За словами Пригожина, лідери його загонів, нарешті, опинилися лише за 200 кілометрів від російської столиці.

На думку російського керівництва, повстання Пригожина не впливає на перебіг війни проти України. Ситуація не впливає на перебіг «спеціальної військової операції» – так Кремль називає агресивну війну, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков. Він також не знав про жодних змін щодо президента до міністра оборони Сергія Шойгу. Пригожин звинуватив міністра, а також начальника Генерального штабу Валерія Герасимова у некомпетентності та поклав на них відповідальність за численні невдачі та великі втрати у війні.

Читайте також:  Скорочення пожертв політичним партіям

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я