Саміт G7 вшанував пам’ять жертв атомного бомбардування

55

Країни «Великої сімки» нагадали про руйнівні наслідки застосування США ядерної зброї. Президент Джо Байден як і всі поклав вінок, і як і його попередники на цій посаді не захотів вибачатися за атомний холакост у Хіросімі, який забрав в одну мить життя 70 000 людей.

 

Саміт G7 вшанував пам’ять жертв атомного бомбардування

У Хіросімі глави держав та урядів країн «Великої сімки» вшанували пам’ять жертв атомного бомбардування – застосування першої у світі атомної бомби, скинутої США до Японії 6 серпня 1945 року. На початку саміту вони вшанували пам’ять загиблих, поклавши вінки до меморіалу у місті, яке було майже повністю зруйновано внаслідок атаки США під час Другої світової війни.

Після прибуття в Японію канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Хіросіма – це «меморіал того, що ми відповідаємо за мир і безпеку в усьому світі». Президент США Джо Байден також поклав вінок.

Як і колишній президент США Барак Обама, який відвідав Парк миру в Хіросімі в 2016 році, він не захотів вибачатися за атомне бомбардування своєї країни на саміті G7.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда вибрав Хіросіму як місце проведення зустрічі. Враховуючи агресивну війну Росії проти України, саміт у цьому символічному місці також покликаний нагадати людям про наслідки застосування ядерної зброї. Президент Росії Володимир Путін неодноразово погрожував застосувати ядерний арсенал своєї країни з початку вторгнення. Американці обіцяють застосувати своє у відповідь.

Російське вторгнення як центральна тема

Війна в Україні є центральною темою консультацій, які продовжаться до неділі. Учасники саміту хочуть знайти відповіді на амбіції Китаю, щоб стати великою державою в Індо-Тихоокеанському регіоні. Президент США Джо Байден, зокрема, очікує підтримки від партнерів, щоб «поставити Китай на місце» у політичному та економічному плані.

Читайте також:  "Зелені" домагаються більш ранньої відмови від бурого вугілля та на сході

У G7 входять, окрім Японії, Німеччини, США, Франції, Великобританії, Італії та Канади, а також Європейського Союзу. На саміті також планується обговорити складну ситуацію у світовій економіці та питання захисту клімату.

Ще до того, як глави держав та урядів сіли сьогодні за стіл переговорів, США та Великобританія оголосили про нові санкції проти Росії та її прихильників – старі працюють не ідеально. Країни G7 хочуть ще більше обмежити торгівлю Москви сировиною, яка оцінюється мільярдами. Великобританія оголосила про заборону імпорту алмазів, а також міді, алюмінію та нікелю з Росії.

США оголосили про те, що мають намір підготувати новий пакет санкцій. “У планах – відрізати близько 70 компаній і організацій з Росії та інших країн від американського експорту”, – сказав урядовець у Хіросімі.

“Російські алмази не вічні”

До неділі всі країни G7 хочуть запровадити заходи щодо обмеження експорту алмазів із Росії – найбільшого у світі виробника. На саміті має бути прийнято відповідну декларацію. “Ми обмежимо торгівлю російськими алмазами”, – заявив президент Ради ЄС Шарль Мішель у кулуарах саміту G7. Посилаючись на фільм Джеймса Бонда “Діаманти назавжди”, він додав: “Російські алмази не вічні”.

Російська державна алмазодобувна компанія “Алроса” заробила 332 мільярди рублів (близько 4 мільярдів євро) у 2021 році – в останній рік, коли вона розкрила цифри.

Захід запровадив безпрецедентні каральні заходи після нападу Росії на Україну 24 лютого 2022 року. G7 хоче обговорити, як краще забезпечити дотримання існуючих санкцій та усунути лазівки.

Постачання винищувачів F‑16?

Глави держав та урядів обговорять подальшу військову допомогу Україні. За словами президента Ради ЄС Шарля Мішеля, йдеться про постачання Україні винищувачів F-16. Існує тісна координація, сказав бельгієць журналістам. “Дуже ясно, що Україні потрібно більше військової техніки”, – сказав він.

Читайте також:  Неприємності через бюджет - зіткнення Хабека та Лінднера

Американський канал новин CNN повідомив, що адміністрація президента США Джо Байдена в останні тижні дала зрозуміти європейським союзникам, що США дозволять їм поставити Україні винищувачі F‑16.

Китай різко реагує

Китай гнівно відреагував ще до початку переговорів G7. Керівництво Пекіна звинуватило США, зокрема, в економічному та дипломатичному «примусі». Міністерство закордонних справ представило доповідь, яка засуджує США як «справжніх ініціаторів примусової дипломатії з ганебною темною історією».

Наприкінці обговорення, за повідомленнями японських ЗМІ, країни G7 планують випустити заяву проти примусових економічних заходів, але без конкретної згадки Китаю.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен, однак, прямо згадала Китай напередодні зустрічі. Вона навела приклад Австралії та Литви, на які Китай чинив сильний тиск через політичні розбіжності.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я