нові подробиці у справі малайзійського Боїнга

22

Пасажирський рейс MH17 був збитий ще у 2014 році, але тільки зараз винесли вирок людям, які звинувачуються у скоєнні злочину.

 

Суд у Гаазі оголосив вирок у справі збитого пасажирського Боїнга. З’явилися нові подробиці. Не всі підозрювані дістали тюремні терміни. Що зараз відомо про вирок над обвинуваченими, які збили рейс MH17, розповів Павло Канигін, засновник видання «Продовження слід», який був гостем Stratera Show на радіо «Голос Берліна» з Машею Майєрс, Дмитром Губіним та Дмитром Варламовим.

Дмитро Губін: Наміру збити цивільний літак, так? Взагалі намір збити літак був?

Павло Канігін: Так. Вони мали намір збити літак військовий, військово-транспортний. І про це якраз у переговорах перехоплених ці самі проросійські сепаратисти багато розмовляли. Взагалі, звичайно, дивні формулювання, вони майже всі були росіяни, але ми їх продовжуємо називати «проросійські сепаратисти». Тобто з термінологією тут теж є проблеми, але слідство також називають сепаратистами.

Тим не менш, ви маєте рацію в тому, що слідство не визначило замовників. Але замовники були навіть незважаючи на те, що цей злочин був ненавмисним. Тобто не було наміру збивати цивільний літак, а був намір збити військовий літак. Все одно є замовники, які поставили цю зброю, скажімо так, перевезли її з території Росії і віддали її іншим росіянам. Чи люди, які передали цю зброю, мали відношення до військового відомства? Пряме чи якесь опосередковане? Ці люди з Міністерства оборони чи ФСБ?

Якщо там якісь сліди кремлівських кураторів того самого Владислава Суркова. Усі ці люди, Сурков, наприклад Сергій Аксьонов, голова окупованого Криму, його помічник Михайло Шеремет, Олександр Бородай — нинішній депутат Держдуми, а тоді був прем’єром так званої ДНР. Всі ці люди фігурують у поточному слідстві по вже досконалій справі. Вчора був вирок, і я з високою впевненістю можу говорити, що, швидше за все, ці самі фігуранти перекочують і в нову кримінальну справу, в новий процес, на який ми очікуємо, почнеться наступного року.

Читайте також:  Рекордний обсяг метамфетаміну вилучила митниця Гонконгу

Це не останній суд у справі малайзійського Боїнга

Дмитро Губін: Що за така справа?

Павло Канигін: Тут треба також застерегтись, що це не Міжнародний трибунал, це не Гаазький, це окружний суд у Гаазі, хоча засідає він під Амстердамом. Але це важливо, що буде друга кримінальна справа, вона за голландськими законами. І цю кримінальну справу, швидше за все, також ухвалить матеріали, які підготувала міжнародна і тут міжнародна група слідчих. Туди входять Бельгія, Малайзія, Україна, Нідерланди та Австралія. І природно, що буде розглянуто те коло питань, що залишилося, не відзначено в рамках нинішньої кримінальної справи.

На відповідь є запит у голландського товариства, австралійського товариства, Бельгії, України, тим більше, а також в інших країнах, де є жертви цієї трагедії, але які не входять до слідчої групи. І тому найголовніший локомотив, звісно, ​​це, звісно, ​​Голландія. Це голландська громадська думка, яка хоча вчора й одержала якусь сатисфакцію, задоволення від того, що було названо, скажімо так, організатором. Тобто, вони навіть не виконавці. Гіркін, Захарченко та Дубинський це організатори, які організували злочин, доставили смертельну зброю та не натискали на кнопку.

Тобто ми маємо зрозуміти, хто був безпосереднім виконавцем, хто натискав на кнопку, хто знаходився в екіпажі «Бука». Це нетривіальне завдання. Найімовірніше, це були військові бригади ППО Росії, які базуються під Курськом, бо сам «Бук» належить цій бригаді, і звідти він приїхав з екіпажем.

Але де зараз ці люди? Чи є якийсь взагалі доступ до них? Скажімо, журналісти не мають цього доступу. Ми не знаємо цих імен. Живі вони? Теж питання, бо, як ми знаємо, нинішня російська влада дуже не любить свідків, які можуть щось сказати. Але замовники, найімовірніше, мають приналежність до Міноборони. Тобто очевидно, що серед них може бути й командувач цієї бригади. Це може бути і Владислав Сурков чи хтось із його людей, які, напевно, були в курсі того, що ця зброя поставляється. Тобто вони були в курсі того, що, по-перше, є запит у сепаратистів на далекобійну зенітну артилерію. І відповідно вони могли дати відмашку, санкціонувати передачу зброї. Це можуть бути, звичайно, військові.

Читайте також:  Нью-Йорк заплатить компенсації за придушення демонстрантів

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я