Через порушення у Латвії можуть закрити телеканал «Дощ

58

Телеканал «Дощ» двічі порушив вимоги щодо діяльності ЗМІ у Латвії. У разі третього порушення ЗМІ можуть заборонити мовлення у країні.

 

Російський опозиційний телеканал «Дощ», редакція якого переїхала до Риги, може втратити можливість вести мовлення з Латвії. Медіа отримало вже два попередження від латвійської влади. Чому канал можуть закрити розповіли ведучі Stratera Show на радіо “Голос Берліна” Маша Майєрс та Дмитро Губін.

Дмитро Губін: Зрозуміло, тут діаметрально протилежні погляди, скажімо, у політичній еліті. Якщо не діаметрально протилежні, то часто дійсно протилежні.

Маша Майєрс: І у Латвії є орган, який стежить за діяльністю ЗМІ. Після трьох його попереджень у ЗМІ ліцензію можна відкликати, і телеканал «Дощ» за недовгий час роботи отримав уже два попередження. Сьогодні – друге.

Перше попередження телеканалу було зроблено через те, що в ефірі з’явилася карта Росії з Кримом, включеним до складу РФ. Латвія, як і більшість країн, не визнає Криму територією Росії.

Що трапилося сьогодні? Напередодні ведучий телеканалу, звати його Олексій Коростелев, давав в ефірі адресу електронної пошти, на яку можна надсилати історії, інформацію. І, крім усього, телеканал якимось чином збирає пожертвування на допомогу жертвам війни, якщо я правильно розумію. Але я зараз пропоную просто послухати цей фрагмент, бо прозвучали його слова, м’яко кажучи, двозначно. Прозвучали його слова про те, нібито телеканал «Дощ» допомагає російській армії.

Що сказав Коростелев?

Маша Майєрс: Пізніше слова журналіста спростував головний редактор телеканалу Дощ Тихін Дзядко. Це спростувала голова інформаційної служби та ведуча телеканалу Катерина Кортикадзе.

Дмитро Губін: Дивно, що сам Коростелев не вибачився, бо ж було застереження. Мені буде дуже прикро, якщо у «Дощу» виникнуть проблеми, бо це означає, це причіпки за формою, а не по суті.

Читайте також:  Шольц пообіцяв мільйони бідним країнам за шкоду клімату

Маша Майєрс: Ну це складна історія. Потрібно перепрошувати, але вже два попередження є. Це у певному сенсі побоювання за долю каналу, побоювання, що канал буде закрито.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я