Консерватори у Греції очікують впевненої перемоги на виборах

13

Все вказує на те, що грецькі консерватори матимуть змогу продовжити правління після парламентських виборів. З іншого боку, найбільша опозиційна партія, ліва «Сіріза», може опуститись ще нижче.

 

Консерватори у Греції очікують впевненої перемоги на виборах

На парламентських виборах у Греції, які пройдуть цієї неділі, намітилася явна перемога консервативної Народної партії «Неа Демократія» (НД) під керівництвом її лідера Кіріакоса Міцотакіса. Усі опитування свідчать, що нинішній прем’єр-міністр отримає близько 40 відсотків голосів. Його найсильніший суперник, лівий політик Алексіс Ципрас та його Радикальний альянс лівих (Syriza) отримають, згідно з опитуваннями, лише близько 20 відсотків.

Такий результат був би майже таким самим, як і на попередніх парламентських виборах п’ять тижнів тому. Однак тоді діяло просте пропорційне представництво – Міцотакіс не міг сформувати уряд без абсолютної більшості. Консерватори не хотіли вступати в коаліцію, а бажаючого партнера не знайшлося. Тому було призначено нові вибори.

Пенсії та мінімальна зарплата трохи підвищені

Цього разу набирає чинності особливість виборчого законодавства: 40 відсотків голосів буде достатньо, щоб НД отримала абсолютну більшість, оскільки найсильніша партія автоматично отримує бонус у вигляді щонайменше 20 мандатів у парламенті із загальною кількістю місць 300. Таким чином, Міцотакіс міг би отримати комфортне більшість у 160 місць.

Консерватор, який уже чотири роки одноосібно керує країною, представляє себе як гарант стабільності, соціальної ринкової економіки, інвестицій та податкових пільг. У ході передвиборчої кампанії він неодноразово посилався на успіхи свого перебування в уряді. Неа Димократія» упорядкувала та оцифрувала величезний державний апарат. Міцотакісу вдалося залучити до країни міжнародні компанії та інвесторів. Безробіття знизилося до одинадцяти відсотків (2019 рік: 20 відсотків), пенсії та мінімальна заробітна плата були трохи збільшені.

Читайте також:  Обшук на очах у журналістів

Лідер «Сирізи» бореться за політичне виживання

Лідер «Сирізи» Алексіс Ціпрас, з іншого боку, виборює своє політичне виживання на цих виборах. Його кампанія щодо подання Міцотакіса та його перебування в уряді в негативному світлі та попередження про консервативний режим та соціальну бідність, схоже, не знайшла відгуку у виборців. Програма «Сирізи», яка обіцяла підвищення мінімальних зарплат і пенсій, а також розширення держави загального добробуту, також не отримала підтримки, тим більше, що «Сиріза» так і не уявила, як фінансуватимуться ці витрати.

Тому на парламентських виборах п’ять тижнів тому партія зазнала великої поразки, набравши лише 20 відсотків, що на 11,5 процентних пункти менше, ніж чотирма роками раніше. З того часу критика на адресу лідера партії посилилася. Якщо результати виборів знову виявляться поганими, це буде п’ята поразка поспіль для Ципраса після парламентських виборів 2019 року, європейських та місцевих виборів та останніх виборів – і, можливо, його кінець на посаді лідера партії.

Ситуація в Греції трохи покращала

Хоча греки, як і раніше, залишаються одними з найуразливіших до бідності в Європі, ситуація принаймні трохи покращилася з того часу, як Міцотакіс вперше обійняв свою посаду в 2019 році. Саме тому багато хто зараз робить ставку на політичну стабільність, а не на відновлення високих державних витрат. Вони майже збанкрутували країну в останнє десятиліття.

Окрім НД та «Сирізи», сьогодні у виборах беруть участь ще 30 партій. Серед найсильніших – соціал-демократична Pasok, яка востаннє набрала 11,5 відсотка, Комуністична партія Греції (KKE) з 7,2 відсотка та права популістська Elliniki Lisi («Грецьке рішення») з 4,2 відсотка. У Греції встановлено тривідсотковий поріг для проходження до парламенту.

Читайте також:  "Мерц – природний суперник Шольца"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я