Норвегія вислала 15 співробітників російської розвідки

34

Ці особи провадили діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.

 

Норвегія вислала 15 співробітників російської розвідки

Норвегія надіслала 15 співробітників російської розвідки. Ці особи, акредитовані при посольстві в Осло, провадили діяльність, несумісну з їхнім дипломатичним статусом, заявила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хюітфельдт.

“Ми не хочемо дозволити співробітникам російської розвідки діяти в Норвегії під дипломатичним прикриттям”. Підставою для такого рішення, за її словами, став той факт, що нова ситуація у сфері безпеки, що виникла внаслідок війни в Україні, призвела до зростання загрози розвідувальної діяльності з боку Росії.

Три співробітники російської розвідки вже були змушені покинути Норвегію у квітні 2022 року

«Це важливий захід протидії та скорочення масштабів діяльності російської розвідки в Норвегії і тим самим захист наших національних інтересів», – пояснила Хуітфельдт. Тепер дипломати мають залишити Норвегію протягом короткого періоду часу. Заяви на отримання візи від співробітників розвідки буде відхилено, сказав він. Три співробітники російської розвідки вже були змушені залишити Норвегію у квітні 2022 року.

“Я хочу наголосити, що Норвегія бажає мати нормальні дипломатичні відносини з Росією, і що російські дипломати є бажаними гостями в Норвегії”, – продовжив міністр закордонних справ Хюітфельдт, згідно з заявою. “Те, що ми робимо зараз, спрямоване виключно проти небажаної розвідувальної діяльності”.

Читайте також:  Війна в Україні 8 листопада

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я