Боротьба за право на аборт у США: наступний етап

15

Торік права більшість Верховного суду скасувала загальнонаціональне право на аборт.

 

Боротьба за право на аборт у США: наступний етап

Боротьба за право аборт в США: наступний етап. Апеляційний суд ухвалив, що абортивна таблетка міфепристон може поки що використовуватись – але зі значними обмеженнями. Таким чином, рішення судді в американському штаті Техас було частково заблоковано. Суддя припинив схвалення препарату.

Згідно з новим рішенням, міфепристон більше не можна пересилати поштою. Воно також дозволяє приймати таблетки лише до сьомого тижня вагітності – раніше препарат було дозволено до десятого тижня.

Міфепристон був схвалений у США у 2000 році і зазвичай використовується разом із препаратом мізопростол для переривання вагітності. Мізопростол можна використовувати самостійно. Проте Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує використовувати її лише в тому випадку, якщо міфепристон недоступний. За даними Управління контролю за продуктами та ліками США, міфепристон є надійним препаратом.

Уряд США хоче продовжити боротьбу в суді

Противники абортів подали судовий позов до схвалення – вони хочуть ускладнити доступ до медикаментозного аборту. Особливо релігійні праві та більшість республіканської партії вже кілька десятиліть намагаються обмежити право на аборт у США – і небезуспішно. Нова ухвала – лише невелика перемога прихильників права на аборт, оскільки рішення суттєво обмежує доступ до міфепристону.

Уряд США оскаржив початкове рішення техаського судді. «Ми продовжуватимемо боротьбу в суді. Ми віримо, що закон на нашій стороні, і ми переможемо», – відповіла на рішення апеляційного суду прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр. Очікується, що зрештою справу розглядатимуть у Верховному суді США. Минулого року права більшість Верховного суду скасувала загальнонаціональне право на аборт, яке діяло майже 50 років. Згідно з опитуваннями, більшість населення підтримує це право.

Читайте також:  Президент Ірану: "Немає пощади противникам системи"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я