Світ швидко нарощує ядерні арсенали

19

США, і Росія – дві найбільші ядерні держави Землі – розпочали здійснення великих і дорогих програм модернізації. Ядерна зброя має дев’ять держав: Крім Росії та США, це Китай, Франція та Великобританія, а також Пакистан, Індія, Ізраїль та Північна Корея.

 

Світ швидко нарощує ядерні арсенали

Світ стрімко нарощує ядерні арсенали: Країни світу, які мають ядерну зброю, зміцнюють свої ядерні арсенали в умовах війни в Україні та загального погіршення ситуації з безпекою у світі. Про це йдеться у щорічній доповіді стокгольмського інституту дослідження проблем світу Sipri, яку незалежна організація опублікувала сьогодні.

Згідно з доповіддю, у період з початку 2022 року до початку 2023 року глобальний запас ядерних боєголовок скоротився майже на 200 одиниць і становив приблизно 12 512 одиниць. З іншого боку, кількість діючої ядерної зброї почала зростати – на 86 одиниць до приблизно 9576 одиниць.

“Глобальне скорочення розгорнутих боєголовок, схоже, зупинилося, і їх кількість знову зростає”, – йдеться у доповіді Sipri. У той же час і США, і Росія – дві найбільші ядерні держави на Землі – розпочали здійснення великих і дорогих програм модернізації, йдеться у доповіді.

Протягом десятиліть кількість ядерної зброї у світі неухильно знижувалась. Однак це зниження відбувається в основному за рахунок того, що Росія та США поступово демонтують списані боєголовки. Тому дослідники світу звертають увагу як на гадані загальні запаси, а й розгорнуті арсенали.

За даними Сіпрі, ядерна зброя має дев’ять держав: Крім Росії та США, це Китай, Франція та Великобританія, а також Пакистан, Індія, Ізраїль та Північна Корея. Німеччина немає ядерної зброї.

Читайте також:  Близько 100 людей загинули внаслідок пожежі на острові Мауї

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я