Бундесвер готує місію з евакуації із Судану

30

Внаслідок бойових дій у Судані громадяни Німеччини, які живуть і працюють там, також перебувають у небезпеці. Але як можна успішно провести заплановану евакуацію?

 

Бундесвер готує місію з евакуації із Судану

Бундесвер веде підготовку до нової спроби евакуації німецьких громадян із Судану. «Бундесвер готує варіанти репатріації німецьких громадян та інших осіб, які підлягають захисту, із Судану», – заявив представник Міністерства оборони у відповідь на запитання Deutsche Presse-Agentur. “У цьому контексті захист наших громадян у Судані стоїть на першому плані”, – сказав він.

Він не повідомив подробиць про чисельність, особовий склад та матеріальну базу можливих сил евакуації бундесверу. У середу спробу дипломатичної евакуації за допомогою літаків ВПС, але без залучення солдатів, було скасовано, оскільки ситуація з безпекою в столиці Судану Хартумі була надто небезпечною для такої місії.

Наразі, за словами представника Міністерства закордонних справ, місія передбачає порятунок невеликої тризначної кількості громадян Німеччини, але понад 150 осіб. З людьми регулярно зв’язуються, але проблеми наростають з кожним днем. «Мало того, що ситуація із постачанням людей погана, у багатьох досі немає електрики. Тим часом, звичайно, батареї мобільних телефонів також закінчуються, вони вже витрачені», – сказав представник. «Отже зв’язатися з людьми на місцях стає дедалі важче. І це, звичайно, збільшує необхідність та терміновість».

Спільно з міжнародними партнерами вживаються зусилля щодо припинення вогню, і, можливо, святкування закінчення посту місяця Рамадан надасть «додаткове вікно» для цього, сказав представник Міністерства закордонних справ. Також ведуться переговори з країнами Перської затоки, які традиційно мають вплив у Судані.

Прес-секретар Міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) повідомила, що всього в Судані працює 118 співробітників міністерства, з них 15 міжнародних експертів та 103 місцевих співробітників. «Згідно з поточною інформацією, все гаразд. Ми підтримуємо контакт із усіма». Внаслідок бойових дій також було завдано шкоди об’єктам Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ). «Але це супутня шкода у зв’язку з бойовими діями, а не цілеспрямовані атаки».

Читайте також:  Знайдено нові урядові документи, пов'язані з Байденом

Прес-секретар BMZ сказала, що їй не відомо про будь-які прохання місцевих співробітників залишити країну. За її словами, третина суданців залежить від міжнародної допомоги, і це одна з найбідніших країн світу. «І наша мета також полягає в тому, щоб ця робота, звісно, ​​тривала на благо суданців».

За словами речника, Міністерство закордонних справ також підтримує контакт зі своїми місцевими співробітниками, з якими все гаразд. Юридичний мандат на надання допомоги існує передусім для німців за кордоном, сказав він, відповідаючи на питання про можливу евакуацію. І вони є основним об’єктом нашого планування. І я не спекулюватиму ні на чому іншому тут і зараз».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я