Чилі посилить контроль над видобутком літію

43

Згідно з дослідженням, у найближчі 35 років попит на літій може збільшитись у 5 разів.

 

Чилі посилить контроль над видобутком літію

Уряд Чилі хоче посилити контроль над видобутком літію, важливої ​​сировини для електромобілів. Усі приватні компанії, які хочуть видобувати літій у Чилі, в майбутньому мають співпрацювати з державою, оголосив президент Габріель Борік на презентації Національної стратегії видобутку літію в п’ятницю ввечері (за місцевим часом).

У нових спільних підприємствах приватні компанії зможуть мати максимальну частку 49,9 відсотка. «Чилі має одне з найбільших родовищ літію у світі. Ми не можемо дозволити собі не скористатися цим», – сказав Глава держави.

Чилі володіє одними з найбільших запасів літію у світі

В даний час приватні компанії SQM і Abemarle видобувають літій в єдиному в Чилі районі активного видобутку Салар-де-Атакама. Їхні контракти закінчуються у 2030 та 2043 роках відповідно. Проте уряд має намір переукласти контракти до закінчення терміну їхньої дії та взяти видобуток під свій контроль.

Чилі володіє одними з найбільших запасів літію у світі і за обсягом його виробництва минулого року поступилася лише Австралії. Літій необхідний, зокрема, під час створення електромобілів. Іони солей лужного металу необхідні транспортування електричного заряду у більшості сучасних високопродуктивних акумуляторів. Згідно з дослідженням, у найближчі 35 років попит на літій може збільшитися вп’ятеро.

Читайте також:  Палата представників США за підвищення стель держборгу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я