83 загиблих та 1126 поранених

28
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, внаслідок бойових дій у Судані загинули щонайменше 83 особи та ще понад 1126 отримали поранення. Про це повідомила ВООЗ у Женеві. Бойові дії в Судані тривали з минулого четверга в штаті Хартум з однойменною столицею, у Південному Кордофані, Північному Дарфурі та інших регіонах.

За даними ВООЗ, через важкі бої в Хартумі у вихідні дні лікарні суданської столиці, в якій проживає близько шести мільйонів людей, перевантажено. У багатьох із дев’яти лікарень, які приймають поранених цивільних осіб, не вистачає запасів крові, засобів для переливання та інших медичних матеріалів. Перебої з водою та електроенергією, а також відсутність палива для електрогенераторів у лікарнях ще більше ускладнюють роботу. Бракує також фахівців, таких як анестезіологи.

Останніми днями загострився давній конфлікт між де-факто президентом Судану Абделем Фаттахом аль-Бурханом та його заступником Мохаммедом Хамданом Дагло, лідером воєнізованого угруповання «Сили швидкої підтримки» (RSF). Військові апарати обох таборів борються один з одним, використовуючи, зокрема, важку артилерію, танки та повітряні удари. Очікується, що продовження боїв у густонаселених кварталах призведе до збільшення кількості жертв.

Політолог: Конфлікт може «розірвати Судан на частини

Спалах насильства може привести третю площею африканську країну до затяжної кризи, кажуть експерти. Бойові дії можуть розірвати Судан на частини, сказав Герріт Курц, політолог із берлінського Фонду науки та політики, в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Вирішальним фактором, за його словами, буде те, як розвиватимуться події найближчими днями. «Це включає те, яка з двох партій отримає контроль над державними установами в центрі Хартума і хто переможе у боротьбі за внутрішню та міжнародну легітимність».

«Багаторічна конкуренція між двома силами безпеки, які трималися разом лише завдяки єдності цілей проти громадянського суспільства, тепер виливається у відкриту ворожнечу», – пояснив Курц. «Обидві сили добре озброєні, навіть якщо у RSF немає військово-повітряних сил і менше важкої зброї».

Читайте також:  Табір для тортур виявлено у звільненому Харкові

З його слів, в армії повно прихильників колишнього багаторічного правителя аль-Башира. «Вони не довіряють Хемедті, лідеру RSF, після його ролі у відстороненні аль-Башира від влади у 2019 році та вважають його зрадником. Глава армії Аль-Бурхан діє не в останню чергу під тиском цих сил ісламізму, які дійшли висновку про можливу передачу влади цивільному уряду», – сказав Курц. “Аль-Бурхан упирав на контроль сектору безпеки цивільним перехідним урядом, а Хемедті вважав, що і так зможе продовжувати свій бізнес та операції у сірій зоні законності”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я