Багато людей їдять варені яйця. Довести продукт до готовності дуже просто – відправляємо у воду, варимо, потім вироби їмо, а рідину виливаємо. Але щодо останнього пункту є низка вагомих заперечень.
Чому не можна виливати воду після варіння яєць?
Напевно, ви чули про те, що в яєчній шкаралупі міститься багато вітамінів та мінералів – фосфор, залізо, магній та найважливіший – карбонат кальцію. Останній присутній у складі максимальної концентрації. Усе це щастя потрапляє у воду, у якій варяться яйця. Саме тому просто виливати її у раковину буде справжнім злочином – цій воді є альтернативне застосування, пише Wday.
Куди подіти цю рідину?
Найкраще застосувати її до кімнатних рослин і поліпшити їхнє самопочуття. Тільки один карбонат кальцію зможе підтримувати рН ґрунту на оптимальному рівні 6,0-6,5 одиниць.
Які рослини можуть потребувати води, яка залишилася після варіння яєць:
- З недостатньо добре вираженим забарвленням;
- З зів’ялим листям;
- Тим, що так довго не дають пагони.
Важливо пам’ятати, що удобрювати ґрунт рослин такою водою потрібно не більше одного разу на місяць, інакше можна просто переборщити. І це за умови, що інших підживлень немає.
Якщо ви перестараєтеся, то рослина отримає надмірну кількість мінеральних солей, через це вона також може почати в’янути, а поживні речовини засвоюватимуться зовсім не краще, а тільки гірше.
Які рослини та дерева можна і не можна удобрювати яєчною водою?
Яєчною водою можна поливати не лише кімнатні рослини, та й ті культури, що є у вас на ділянці. Наприклад, яблуню, вишню, малину, смородину, помідори, баклажани, гарбуза та листовий салат. Вони лише розквітнуть від кальцієвих добрив.
А ось такі культури, як полуниця, капуста, шпинат, квасоля, огірки – будуть “не радіти” яєчній воді. Це призведе до хвороб і, ймовірно, навіть загибелі рослин, ягід та овочів. Не можна давати такі добрива гортензії, фіалці, азалії, камелії та пеларгонії.