Міністр юстиції Ізраїлю вимагає судової реформи

18

Біньямін Нетаньяху повернувся до влади за підтримки вкрай правих. Перший урядовий законопроект загрожує найвищому суду Ізраїлю.

 

Міністр юстиції Ізраїлю вимагає судової реформи

Новий уряд хоче швидко здійснити кроки щодо послаблення Верховного суду. Міністр юстиції Ізраїлю Ярів Левін із правоконсервативної правлячої партії «Лікуд» уже презентував перший етап запланованої судової реформи, повідомило у четвер Радіо Ізраїлю.

Більшість «посуне» Верховний суд

Особливі суперечки викликає так зване застереження щодо скасування закону. Таким чином, більшість у 61 зі 120 депутатів парламенту може ухвалити закон, навіть якщо Верховний суд визнає його порушником Основного закону. Левін також хоче змінити склад колегії, яка призначає суддів, про що він заявив у середу ввечері. У цьому випадку два представники громадськості, призначені міністром юстиції, замінять двох представників від Асоціації адвокатів.

Звинувачення Левіна

Левін звинуватив Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення. Він сказав, що реформа, якої він добивається, зміцнить демократію та поділ влади.

Колишній прем’єр-міністр Яїр Лапід, навпаки, різко критикував заплановану реформу. Він звинуватив новий уряд у бажанні ліквідувати демократичні структури в Ізраїлі. “Новий уряд поклав на стіл заряджений револьвер, як мафіозний клан (…)”.

Тим часом у четвер Верховний суд розпочав розгляд питання про призначення Ар’є Дері, глави суворо релігійної партії ШАС, на посаду міністра внутрішніх справ. Активісти за громадянські права подали скаргу проти призначення Дері через його кримінальне минуле. Дері має кілька судимостей, остання за ухилення від сплати податків рік тому. Тим не менш, він був призначений міністром внутрішніх справ та охорони здоров’я в новому правому релігійному уряді Біньяміна Нетаньяху. Згодом він стане міністром фінансів на основі ротації. Генеральний прокурор Ізраїлю Галі Бахарав-Міара відкидає це призначення як «абсолютно недоречне».

Читайте також:  Верховний суд проти призначення міністра

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я