Гватемала обирає нового президента

20

Звинувачення у маніпуляціях та корупції супроводжують вибори у самій густонаселеній країні Центральної Америки. Крім того, представники опозиції та незалежні експерти сумніваються у справедливих умовах проведення голосування.

 

Гватемала обирає нового президента

У Гватемалі розпочалися вибори нового президента. Голосування було затьмарене звинуваченнями у маніпуляціях. Декілька кандидатів було виключено з спірних причин.

Йде пошук наступника консервативного глави держави та уряду Алехандро Джамматтея, який, згідно з конституцією, не має права балотуватися знову після чотирирічного терміну.

Згідно з результатами опитувань, жоден із 22 кандидатів у президенти не отримає абсолютної більшості голосів. У цьому випадку 20 серпня буде проведено другий тур виборів між двома найсильнішими кандидатами. У густонаселеній країні Центральної Америки також проходять нові вибори членів парламенту та мерів міст. Перші результати очікувалися вночі.

Дружина колишнього президента лідирує в опитуванні

Дружина колишнього президента Сандра Торрес, представниця соціал-демократичної партії UNE, лідирує з 21,3 відсотками в останньому опитуванні газети Prensa Libre. За нею слідують колишній дипломат Едмон Муле від правоцентристів та правий політик Зурі Ріос, дочка колишнього диктатора Ефраїна Ріоса Монтта (1982-1983).

Опозиція та незалежні експерти засумнівалися у тому, що вибори відбулися в чесних умовах. Визнані колишні слідчі у корупційних справах у вигнанні, а також активісти говорили про «пакт корупціонерів» – неформальний союз між політичними, економічними, юридичними та кримінальними суб’єктами для захисту власних інтересів.

Читайте також:  Перемога Лули на виборах у Бразилії: реакція політиків

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я